Миготлива аритмія серця – лікування, причини та наслідки

Миготлива аритмія серця – лікування, причини та наслідки

Щоб відповісти на питання, що таке миготлива аритмія, варто спочатку в двох словах розповісти про те, що ж таке сама аритмія – це порушення ритму скорочення і збудження серця, збій частоти і послідовності. Найбільш поширене порушення ритму – миготлива аритмія.

Найчастіше хвороба не відчувається хворими або ж сприймається як прискорене серцебиття. Наповнення пульсу мінливе, а деяка частка серцевих скорочень взагалі не дає пульсової хвилі. Відповідно від цього виникає дефіцит пульсу. Миготлива аритмія сприяє виникненню або наростання серцевої недостатності. Тріпотіння передсердь може бути діагностовано виключно по ЕКГ. Діагностики також виробляють за допомогою холтерівського моніторингу та електрофізіологічного дослідження. Основні ускладнення – інсульт і серцева недостатність.

Найбільш поширені НЕ кардіологічні причини виникнення миготливої аритмії:

  • нервный стресс;
  • интоксикация от лекарственных средств, наркотических веществ и алкоголя;
  • хронический алкоголизм;
  • заболевания щитовидной железы;
  • нарушение электролитного баланса.

Велике значення у даному випадку контроль електролітів в крові (калій, магній). Їх недолік веде до порушень серцевого ритму, збільшує в’язкість крові і сприяє виникненню тромбів і атеросклеротичних бляшок, погіршує обмінні процеси в м’язах серця.

Лікування миготливої аритмії

Існує кілька способів:

  • медикаментозна терапія (врегулювання частоти серцебиття);
  • кардіоверсія (відновлення синусового ритму за допомогою дефібрилятора);
  • катетерная абляція (операція, пов’язана з руйнуванням ділянки серця);
  • антикоагуляція (профілактика тромбоемболії).

Пам’ятайте, сама по собі миготлива аритмія не так небезпечна як її ускладнення! В результаті хаотичної роботи передсердь кров не встигає з них виганяти. Виникають тромби. Кров’яні згустки можуть виявитися в судинах і потрапити в будь-який орган. Найнебезпечніше – потрапляння тромбів в головний мозок, що може привести до летального результату!

Пам’ятайте, займатися самолікуванням небезпечно! Важливо завчасно виявити проблему і запобігти можливі небезпечні наслідки.

Не відкладайте консультацію на завтра! Звертайтеся до нас прямо по телефону (067) 443 03 83, (0432) 57 20 90, отримаєте кваліфіковану консультацію фахівців клініки.