Лікар УЗД Вінниця
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД) – фахівець, який проводить ультразвукове дослідження (УЗД) для виявлення патологічних змін органів і тканин організму за допомогою ультразвуку. УЗД засноване на принципі ехолокації – прийомі сигналів посланих, а потім відбитих від поверхонь розділу тканинних середовищ, що володіють різними акустичними властивостями.
Спеціалізація лікаря ультразвукової діагностики в клініці ВінАльфа-МедЛікар УЗД проводить діагностику: • Щитовидної залози; • Черевної порожнини; • Органів малого тазу; • Нирок; • Простати; • Молочних залоз; • Плоду при вагітності; • Популярність УЗД пояснюється низькою вартістю, високою інформативністю, безпечністю і можливості багатократних повторних дослідженнь.. Ультразвуковий датчик випромінює всього 0.1% часу, а весь інший період отримує відбитий (як відлуння) органами і тканинами ультразвук, на основі якого комп’ютер формує зображення на моніторі. Чим вище частота передавача (і менше довжина хвилі), тим вище дозвіл (тобто краще якість зображення). З іншого боку, чим нижче частота, тим глибше проникає ультразвукове випромінювання. Діапазон оптимальних частот для ультразвукової діагностики становить 1-10 МГц. Ефект Доплера (Доплера) – зміна частоти хвилі, відбитої від рухомого об’єкту. Якщо об’єкт наближається до датчика, відображена частота вище початкової, і навпаки. Знаючи початкову і кінцеву частоту ультразвуку, за допомогою ефекту Допплера стало можливим визначати швидкість кровотоку. У ультразвуковії діагностиці використовується зазвичай 3 режими роботи апарату УЗД: одновимірний, двомірний, допплерівський. 1. Одновимірний режим УЗД (M-режим, від слова motion – рух): ультразвуковий промінь проникає всередину тканин в одній точці і позначається. На моніторі по вертикальній осі відкладається відстань до різних досліджуваних структур, а по горизонтальній осі – час. М-режим використовується для вимірювання порожнин, кіст, камер серця, просвіту великих судин, товщини стінок і т. Д. Якість і точність вимірювань в цьому режимі значно вище, ніж при використанні інших режимів 2. Двовимірний(Секторальний, В-режим, 2Д – режим): дозволяє отримати двомірне площинне зображення на деякій глибині розташованих поруч структур і їх рух в часі. Це найбільш простий для сприйняття режим, тому що він відображає анатомічну структуру, як на поперечному розрізі (виходить свого роду томограма). 3. Доплеровский режим: З використанням згаданого вище ефекту Допплера. Використовується для:
Що таке акустична щільність? Акустична щільність – поняття, визначається швидкістю поширення звуку в середовищі. Наприклад, швидкість звуку в печінці 1570 м / с, в жировій тканині – +1476 м / с. Ці тканини мають відрізняється акустичну щільність (печінка акустично щільніше, ніж жирова тканина). Що таке гіпоехогенние освіти на УЗД? Гіпоехогенні освіту (з низькою ехогенністю) – ділянка тканини або органу з низькою акустичною щільністю. Зазвичай гіпоехогенними утвореннями є разлічниеструктури з рідиною (кісти, судини і т.п.). На моніторі апарату УЗД вони виглядають більш темними в порівнянні з коружающімі тканинами. Що таке гіперехогенние утворення? Це ділянка органу або тканини з високою акустичною щільністю (високою швидкістю звуку в цьому середовищі). Зазвичай гіперехогенних утвореннями є кістки, камені в нирках і камені жовчному міхурі. На УЗД на екрані апарату вони виглядають більш світлими в порівнянні з навколишніми тканинами. Анехогенние утворення (частка а- означає заперечення) взагалі не поглинає ультразвукові хвилі. Що таке гомогенне утворення? Гомогенність – однорідність, тобто гомогенне освіту однорідно за своєю структурою. Чим більше різниця швидкостей звуку в двох сусідніх середовищах, тим більше ультразвуку буде відображатися на їх кордоні. Якщо швидкості звуку в сусідніх тканинах відрізняються дуже сильно (кістка – 3360 м / с, газ – 331 м / с), на кордоні різних середовищ відбувається повне відображення, а позаду його йде акустична тінь. Акустична тінь утворюється після сильно відображають структур як темна (гіпо- або анехогенних) доріжка за ділянкою органу з високою акустичною щільністю, наприклад, за кальцинованої структурами – кісткою, каменями в нирках або в жовчному міхурі. З цієї ж причини між датчиком ультразвукового апарату і шкірою повинен знаходитися гель. |

Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
В 2002 роцi закiнчила Вiнницький державний медичний унiверситет iменi М.I.Пирогова по спецiальностi "Лiкувальна справа".
2002-2003 рік проходила інтернатуру по спеціальності "Терапія".
2008 рік отримала спеціалізацію "Ультразвукова діагностика"
З 2008 року лiкар ультразвукової дiагностики.
З 2018 року лiкар ультразвукової дiагностики першої категорiї.
Член асоціації лікарів ультразвукової діагностики України.
Спеціалізується на виконанні УЗД дітей:
- Органів черевної порожнини
- Нирок, наднирникових залоз та сечового міхура
- Щитовидної залози
- Молочних залоз
- Слинних залоз
- Лімфатичних вузлів
- М’яких тканин
- Кістково - суглобової системи
- Матки та яєчників
- Очей
- Поверхневих структур
- Серця
- Кульшових суглобів
- Нейросонографія
- Вилочкової залози

Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
В 1997 році закінчив курси первинної спеціалізації з ультразвукової діагностики на базі Київської медичної академії післядипломної освіти лікарів.
Лікарем ультразвукової діагностики працюю з 1997 р.
Постійно вдосконалюю фаховий рівень, відвідуючи конгреси та міжнародні конференції, останні з яких :
- травень 2016 р. - 5-й конгрес Української асоціації фахівців ультразвукової діагностики (м. Київ);
- лютий 2016 р. - міжнародна науково-практична конференція «Мультимодальний підхід у променевій діагностиці при лікуванні органів малого тазу, молочної та щитоподібної залози»;
- березень 2017 р. - пройшов теоретичний курс : «Можливості диференційної діагностики раку щитоподібної залози»;
- жовтень 2017 р. - пройшов навчання в рамках : « Advancer Ultrasound» Pain Medicine Forum»;
- 2018 р. - міжнародна науково-практична конференція у м. Києві «Актуальні питання сучасної ультразвукової діагностики».
Напрямок діяльності: ультразвукова діагностика в онкології.
Володію навичками обстежень: щитоподібної залози, молочних залоз, органів черевної порожнини та заочеревинного простору, сечостатевої системи: матки, додатків, передміхурової залози, лімфатичних вузлів, м’яких тканин.
Маю публікації у співавторстві в тезах:
- «Неінвазивні критерії оцінки гормонального статусу пухлин у хворих на рак молочної залози»;
- «Біопсія передміхурової залози під контролем трансректальної ехографії в ранній діагностиці раку пердміхурової залози»;
- «Значення ехографії в оцінці ефективності променевої терапії при лікуванні раку шийки матки та визначення подальшої тактики лікування».
Безпосередньо у журналі «Радіологічний вісник » (№3-4 від 2017 р.):
- «Застосування та ефективність ультразвукової навігації при трепан-біопсіях молочних залоз, досвід онкологічної практики»;
- «Важливість застосування ехографії при ад’ювантній терапії раку молочної залози препаратом «Тамоксифен» для оцінки ризику розвитку проліферативних змін в ендометрії».









Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.

Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
Лікарем ультразвукової діагностики працюю з 1997 року.
Вища кваліфікаційна категорія з ультразвукової діагностики з 2008 року.
Кандидат медичних наук з 2008 року.
Доцент Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова з 2016 року.
Пройшла стажування:
- з УЗД серця в українсько-французькому навчальному центрі (1 місяць).
- з УЗД суглобів (інститут травматології та ортопедії АМН України) (2 тижні),
- з УЗД серця в науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії,
- з педіатричної радіології в Австрії (Зальцбург, 2015) (1 тиждень),
- з інтервенційного ультразвуку в Польщі (березень та листопад 2017)
Останні міжнародні симпозіуми:
- Будапешт, Угорщина, 2016р.
- Барселона, Іспанія, 2017 р.

Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.

Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.