м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Рентген у Вінниці

Лікар розшифровує результати рентгенуРентгенографія – інструментальний метод обстеження внутрішніх органів та опорно-рухового апарату за допомогою рентгенівського випромінювання, при якому рентгенівське фіксоване зображення об’єкта отримують на світлочутливому матеріалі, безпосередньо на плівці.

Якщо протягом багатьох десятиліть зображення, отримані за допомогою рентгенографії, були тільки на спеціальних рентгенівських плівках (аналогові), то в теперішній час з’явилися та широко застосовуються цифрові.  Сучасний рентген у Вінниці пропонує центр «ВінАльфа-Мед».

З розвитком комп’ютерних технологій в рентгенографії з’явились можливості практично миттєвого отримання зображення, його активізації, зберігання, відновлення та навіть передачі зображення на великі відстані в цифровому форматі.

Відмінності рентгенографії легень від флюорографії

Рентгенографія більш точний метод діагностики, який дозволяє підтвердити або спростувати діагноз, а також спостерігати за динамікою лікування, в разі потреби змінити тактику та призначити додаткові методи обстеження.

Променеве навантаження в десятки разів менше на цифровій рентгенографії, що надає змогу одразу виконати додаткові проекції грудної клітки.

З метою профілактики специфічних захворювань легень: туберкульоз, онкозахворювань, огляди на санітарні книги – цифрову рентгенографію починають виконувати з 15 років, кожний наступний огляд – щорічно.

Коли варто зробити рентген у Вінниці?

Основними показами для того, щоб зробити рентген у Вінниці в центрі «ВінАльфа-Мед» являються:

 1. Патологічні зміни кістково-суглобової системи (аномалії розвитку, переломи, вивихи, артрози, артрити та ін.).
 2. Профілактика і рання діагностика хвороб органів грудної клітки (хронічні бронхіти, пневмонії, онкологічних захворювань, туберкульозу, емфіземи легень, плевритів тощо).
 3. Отоларингологічні захворювання (гайморити, фронтити, викривлення носової перетинки).
 4. Хвороби хребта (сколіоз, кіфоз, остеохондроз, спондильоз, нестабільність, грижі).
 5. Пошкодження очних орбіт.
 6. Захворювання нирок (запальні захворювання, сечокам’яна хвороба).
 7. Захворювання шлунково –кишкового тракту (кишкові непрохідності, перфорації порожнистих органів).

Протипокази для рентгенографії

Абсолютних протипоказань для діагностичної рентгенографії немає. Дослідження потрібно проводити за призначенням або направленням лікаря.

Рентгенографію не рекомендовано проводити дітям до 14-ти років без консультації, направлення фахівця. Вагітним виконується тільки по життєвим показам із застосування засобів індивідуального захисту.
Протипокази до контрастної рентгенографії: алергічні реакції до препаратів йоду, гіпертиреоїдизм, серцева, ниркова, печінкова недостатність.

Особливості обстеження за допомогою рентгену

З якого віку можна робити рентген дитині?
Процедура призначається дітям будь-якого віку, але тільки при наявності показань та припису педіатра або іншого фахівця. Рентгенографія органів грудної клітки не проводиться в профілактичних цілях дітям до 14 років.

Чи дозволяється виконувати рентгенологічне обстеження вагітним?
Під час вагітності вкрай не рекомендовано робити рентгенологічні обстеження, особливо в перший триместр, через небезпеку тератогенного впливу випромінювання на плід. По життєвим показам можливо виконувати рентгенологічне обстеження вагітним, по згоді акушера – гінеколога та терапевта, закривши плід захисним фартухом.

Чи можливо робити декілька досліджень в один день?
Можливо, але якщо дослідження несуть в собі значне променеве навантаження на організм, їх потрібно розподілити на декілька днів або навіть тижнів. В такому випадку краще проконсультуватись з лікарем-рентгенологом.

На скільки шкідливе рентгенологічне обстеження?
Ми живемо в природньому слабко радіоактивному фоні та кожного дня отримуємо дозу опромінення.
Наприклад стандартна рентгенографія легень становить, 0,02% від середньої річної норми природнього опромінення або дорівнює нормі опромінення, яке людина отримує за 7 днів.

Тому рентгенівське обстеження абсолютно безпечне для людей.

Цифровий рентген у Вінниці в центрі «ВінАльфа-Мед»

Сучасний цифровий рентген у Вінниці в нашому медичному центрі має ряд переваг:

 1. Променеве навантаження (мЗв) на пацієнта в 10 разів менше в порівнянні з аналоговою рентгенографією.
 2. При дослідженні органів грудної клітки цифровим рентгеном променеве навантаження становить 0,03 мЗв, а у разі застосування аналогового (використання плівок) спричинить десятикратне підвищення дози опромінення 0,3 мЗв.
 3. Швидкість проведення дослідження – знімок робиться протягом 2 секунд, і після експозиції з’являється на моніторі комп’ютерна та готовий до аналізу.
 4. Висновки можна отримати протягом 15 хвилин не тільки в паперовому вигляді, а й запис зображення на CD-диск, візуалізація на сучасній термоплівці.
 5. Висока якість рентгенівського зображення, яка досягається за допомогою налаштувань таких параметрів як: різкість, контрастність, збільшення в 30 разів об’єкта дослідження, можливість цифрової обробки, що дозволяє виявити важливі деталі.
 6. Не потрібна спеціальна підготовка обстежуваного.
 7. Низька вартість дослідження в порівнянні з іншими методами діагностики – комп’ютерна, магнітно-резонансна томографії.

Підготовка та проведення рентгенографії у Вінниці

Підготовка до рентгенографії:
Особливої підготовки до рентгенівського дослідження не потребується.
За винятком рентгенконтрастних обстежень шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи, які потребують попередньої консультації лікаря- рентгенолога.

Діагностика:
Для того, щоб лікар-рентгенолог більш точно описав отриманий знімок, він заздалегідь ознайомлюється з історією хвороби пацієнта або направленням на рентгенографію.
Рентгенологічне дослідження найчастіше роблять в кількох проекціях, що дозволяє більш точно дослідити необхідну ділянку.
Після експозиції, яка триває 2 секунди рентгенівський знімок одразу з’являється на моніторі комп’ютера та після обробки, корегування рентген- лаборантом вноситься до архіву. Результат обстеження роздруковується на плівку відповідного формату або записується на диск.
Одночасно знімок надходить на монітор лікаря- рентгенолога, який проводить ретельну діагностику зображення та виконує опис з висновком, який через 15 хвилин надається клієнту в електронному, паперовому вигляді.

Послуги рентген-кабінету у Вінниці в центрі «ВінАльфа-Мед»

Перелік послуг рентген-кабінету у Вінниці в центрі  «ВінАльфа-Мед»
1. Профілактичні, періодичні, діагностичні огляди органів грудної порожнини.
2. Рентгенографія кісток та суглобів:

 • черепа;
 • турецьке сідло;
 • додаткові пазухи носа;
 • кистей рук;
 • променево-зап’ястних суглобів;
 • кісток передпліччя;
 • ліктьових суглобів;
 • плечових кісток;
 • плечових суглобів;
 • ключиць;
 • лопаток;
 • ребер;
 • кісток тазу;
 • кульшових суглобів;
 • стегнових кісток;
 • кісток гомілок;
 • гомілково-стопних суглобів;
 • п’яткових кісток;
 • стопи;
 • хребет:
 • шийний відділ;
 • грудний відділ;
 • поперековий відділ;
 • крижово-куприковий відділ;

3.Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини.
4.Оглядова, екскреторна урографія.

На якому обладнані проводиться рентгенологічне дослідження?
Обстеження проводиться на сучасному цифровому апараті КРД-03-Альфа, який дозволяє виконувати знімки в горизонтальному, вертикальному положеннях та отримувати зображення після експозиції через 5 секунд. Цифрове рентгенівське зображення відрізняється високою якістю, що в свою чергу підвищує точність діагностики.

Також в центрі «ВінАльфа-Мед» пропонують зробити УЗД у Вінниці на сучасному обладнанні.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти