м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Гастроскопія

Гастроскопія (езофагогастродуоденоскопія) це малоінвазивний метод ендоскопічної діагностики захворювань стравоходу, шлунку та 12-палої кишки за допомогою тонкого гнучкого зонду, який вводиться у порожнину шлунково – кишкового тракту через ротовий отвір.

У нашому закладі існує можливість пройти діагностичну процедуру на відеоендоскопічному комплексі виробництва компанії Олімпус (Японія). Під час дослідження, за допомогою мініатюрної відеокамери, змонтованої у зонді, отримується високоякісне зображення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, яке лікар ендоскопіст спостерігає на екрані монітору.

Гастроскопія необхідна для точної діагностики рефлюксного, інфекційного, еозинофільного езофагіту, гострого та хронічного гастриту, дуоденіту, ерозій та виразок слизової оболонки стравоходу, шлунку та 12-палої кишки, поліпів та раку стравоходу, шлунку та 12-палої кишки.

Гастроскопія показана при наявності у пацієнта порушень акту ковтання, частої печії, болю у верхніх відділах живота, не серцевому болю за грудиною, невмотивованому зниженні апетиту та схудненні, анемії невстановленого походження, ознаках внутрішньої кровотечі.

Гастроскопія має безперечні переваги перед такими методами досліджень як рентген дослідження шлунку, ультразвукове дослідження, комп’ютерна томографія. Тільки гастроскопія дозволяє оцінити натуральний вигляд слизової оболонки, при необхідності здійснити біопсію (забір зразків тканин для патологогістологічного дослідження). Дані отримані за допомогою інших методів будуть вимагати проведення уточнюючої гастроскопії.

Перед проведенням гастроскопії необхідна попередня підготовка: пацієнт повинен припинити прийом їжі за 6-8 год до процедури, утриматися від паління тютюну та вживання газованих напоїв. З метою очищення слизової оболонки від нашарувань пінного слизу за 30-40хв до дослідження доцільно прийняти піногасник: 4-8 мл Еспумізан L, Колікід або 2-3 мл Еспумізан бебі у 100мл питної води. В окремих випадках процедура підготовки може бути обговорена з лікарем ендоскопістом напередодні.

Гастроскопія у нашому медичному закладі проводиться наступним порядком. Безпосередньо перед гастроскопією лікар ендоскопіст проведе з пацієнтом бесіду з метою з’ясування задач дослідження, оцінки ризиків та протипоказань, надасть рекомендації стосовно правильної релаксації та дихання. При відсутності непереносимості місцево анестезуючих засобів проведе анестезію глотки.

Пацієнта укладуть на лівий бік на високу кушетку після чого лікар ендоскопіст обережно введе ендоскоп через рот у порожнину травного тракту. Під час гастроскопії лікар ендоскопіст проведе ретельний огляд, при цьому, оцінить колір та рельєф слизової оболонки, судинний малюнок, еластичність стінок органів, наявність або відсутність ерозивно-виразкових змін, поліпів, новоутворень. При необхідності виконає біопсію, застосує барвники (хромоендоскопія), забере матеріал для швидкого тесту на інфекцію Хелікобактер пілорі. Додаткового часу на розшифровку результату гастроскопії не потрібно. Оцінка результату швидкого тесту на Хелікобактер пілорі проводиться протягом 5 хв. по зміні кольору тестового диску. Одразу після гастроскопії лікар ендоскопіст видасть пацієнту протокол дослідження з докладним описом ендоскопічної картини, результатом швидкого тесту на Хелікобактер пілорі, висновком та рекомендаціями. Про результат патологогістологічного дослідження пацієнт отримає повідомлення протягом 10 діб. Під час гастроскопії проводиться відеофіксація. Відеозапис, при запиті пацієнта, може бути виданий на його власному електронному носії.

Гастроскопія безболісна процедура, триває декілька хвилин та супроводжується мінімальним дискомфортом для пацієнта. Біопсія взагалі не викликає якого-небуть відчуття. Ускладнення гастроскопії трапляються вкрай рідко, в основному пов’язані не з процедурою а з характером захворювання. Кваліфікований медичний персонал закладу подбає про безпеку пацієнта на всіх етапах гастроскопії.

Абсолютними протипоказаннями до гастроскопії являються вкрай важкий стан пацієнта, що безпосередньо загрожує життю та перфорація-розрив стінки порожнистого органу. Відносно протипоказана гастроскопія при гострих інфекційних захворюваннях, підозрі на непрохідність їжі при ковтанні, тяжких захворюваннях (інфаркт міокарду, інсульт, виражена серцева або легенева недостатність). При відносних протипоказаннях гастроскопія в амбулаторних умовах не проводиться, при необхідності може бути проведена після госпіталізації пацієнта.

Гастроскопія у медичному центрі ВінАльфа-Мед проводиться за адресою м. Вінниця, вул. Театральна, 2. Записатися на гастроскопію Ви можете у реєстратурі, а також по телефону

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти