м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

УЗД молочних залоз у Вінниці

Процедура УЗД молочних залоз у Вінниці

Не секрет, що бажання будь-якої жінки – це красива і здорові груди, адже саме ця частина тіла з давніх часів є символом жіночності і привабливості.

На жаль, відсоток жінок, які страждають на раку молочної залози, зростає з року в рік. До сприяючих чинників належать несприятлива екологія, прискорений ритм життя, особливо в великих містах, хронічна втома і схильність постійних стресів.

Своєчасне звернення до висококваліфікованої лікаря-мамолога клініки «ВінАльфа-Мед» та проведення УЗД молочних залоз у Вінниці забезпечує не тільки правильну постановку діагнозу, але і позитивний результат подальшого лікування. Тільки фахівець високого рівня і зі значним професійним досвідом на підставі ретельного обстеження із застосуванням сучасних технологій діагностики захворювань молочних залоз має можливість поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування, яке в більшості випадків призводить до позитивних результатів.

Чим УЗД молочної залози відрізняється від мамографії?

УЗД молочної залози у Вінниці – це один з основних методів дослідження структури молочної залози, який дозволяє лікарю виявити наявність деяких захворювань, що супроводжуються появою ущільнень, новоутворень, кіст або інших змін в тканинах молочних залоз.

Перевагами УЗД є комфортність (не потребує особливої підготовки та не має протипоказів), безпека для організму (відсутність радіаційного навантаження) та відносно не висока вартість.

Це – універсальне обстеження для жінок будь-якого віку, включаючи періоди вагітності та лактації.

УЗД  молочних залоз можна використовувати як самостійний метод, так і в комплексі з іншими методами дослідження .

Мамографічне дослідження виконують використовуючи рентгенівські промені.  Цей обмежуючий фактор впливає на можливість використання мамографії  не більше 1 разу на рік. Проте даний метод не втрачає своєї цінності у ранній діагностиці раку, оскільки дає можливість краще оцінити протокову систему залоз та наявність мікрокальцинатів у них. Особливо у жінок після 35-40 років, коли в структурі залоз починають відбуватись інволютивні зміни.  Тому після 40 років необхідно проходити мамографію як мінімум кожні 2 роки.   Перевагою УЗД є відсутність часових обмежень у використанні, що дуже зручно для оцінки динаміки патологічного процесу.  А також доступність оцінки реґіонарних лімфовузлів, чого неможна зробити на мамографії.

Іноді результати мамографії виявляються неоднозначними і для уточнення характеру патологічного процесу необхідно використовувати УЗД молочних залоз!

Коли варто зробити УЗД молочних залоз у Вінниці?

При виникненні хоча б однієї з таких симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря, який визначить, чи потрібно робити УЗД молочних залоз:

 • Болі в грудях або в сосках. Біль під ложечкою;
 • Виникнення асиметрії грудей;
 • Ви старше тридцяти п’яти років, і ще жодного разу не проходили ультразвукове обстеження молочних залоз;
 • З’явилися ущільнення в області грудей;
 • Ви – мати грудної дитини, і у вас проблеми з годуванням грудьми;
 • Ви були травмовані в область молочних залоз, і інші.

Рекомендується проходити профілактично всім жінкам, навіть при відсутності будь-яких змін в молочних залозах.

У розвинених країнах Європи, жінки старше сорока років проходять УЗД молочної залози раз на рік, що практично виключає варіант несподіваної появи якого-небудь захворювання грудей.

Діагностична цінність УЗД, як і інших діагностичних методів (рентген, мамографія, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія та ін.) Прямо пропорційна хорошому обладнанню і професіоналізму лікаря.

Показання для УЗД молочних залоз у Вінниці

Показання від лікаря до УЗД молочних залоз:

 • ущільнення в молочній залозі, що пальпуються; болючі відчуття в ній; зміна форми сосків; асиметрія молочних залоз;  виділення з сосків тощо;
 • скринінг молочних залоз у жінок до 40 років;
 • моніторинг стану молочних залоз у жінок, які приймають гормональні препарати (гестагени, КОК, ЗГТ);
 • інтерпретація мамографічних даних щодо визначення структури об’ємних  утворень;
 • динамічне спостереження за розмірами об’ємних новоутворень;
 • контрольне обстеження після пункційної біопсії та хірургічних втручань на молочній залозі.

Існують випадки, коли виникає потреба в УЗД молочних залоз у дітей в Вінниці. Сюди відноситься передчасне телархе (збільшення однієї або двох молочних залоз до 8- річного віку) та нелактаційний мастит(запальний процес в молочній залозі поза вагітністю та лактацією).

З цінами на УЗД у Вінниці можна ознайомитися на сайті.

Сучасне УЗД молочних залоз з еластографією у Вінниці

При ультразвуковому обстежені оцінюється рівномірність товщини шкірних покривів, товщина та однорідність залозистої тканини, а також пре- та ретромамарний шари жирової клітковини.

УЗД молочних залоз з еластографією допомагає виявити такі клінічно значимі процеси як:

 • Кісти молочних залоз;
 • Солідні вогнищеві зміни: фіброаденоми, злоякісні пухлини;
 • Мастопатії;
 • Абсцеси;
 • Мастит;
 • Метастази.

За рядом діагностичних ознак можна припустити належність змін в молочних залозах до добро- або злоякісних.

Підозрілі утворення вимагають проведення  біопсії, щоб визначити, чи є вони доброякісними.  А використання УЗД в поєднанні з мамографією збільшує специфічність діагностичного звіту і може значно знизити необхідність біопсії доброякісних уражень.

Підготовка та етапи УЗД молочних залоз в центрі «ВінАльфа-Мед»

УЗД молочних залоз, як правило, проводиться на 6 – 14 день менструального циклу (в період відносного гормонального спокою), хоча в деяких випадках ці терміни лікар може рекомендувати індивідуально. Так, наприклад, під час клімаксу, вагітності і годування грудьми обстеження можна проводити в будь-який час. ВАЖЛИВО! Якщо Вас турбує біль в молочних залозах та підвищується температура (в місці болючості або всього тіла), то дослідження призначається якнайшвидше, без врахування фази менструального циклу.

Спеціальної підготовки до процедури немає, УЗД проводиться незалежно від прийому їжі або часу доби.

Як проходить процедура?

Для проведення даного обстеження Вам потрібно роздягтись з верху до пояса, оскільки лікар ультразвукової діагностики повинен оцінити не тільки стан залоз, але і навколишніх тканин. Діагностику проводять в положенні лежачи на спині із заведеною за голову рукою на боці обстеження.  В окремих випадках, залежно від розмірів залоз, Вас можуть попросити лягти в півоберта або взяти під плечі спеціальний валик.

Спочатку обстежуються регіонарні лімфатичні вузи, потім тканини самих залоз.

Де можна зробити УЗД молочних залоз у Вінниці за доступною ціною?

Наш медичний центр Вінниці ставить перед собою завдання – виявити можливі хвороби молочної залози на ранній стадії розвитку, тому ми розробили ряд діагностичних програм, які дозволяють своєчасно попередити наших пацієнтів про потенційну хвороби. Адже відомо, що багатьох проблем зі здоров’ям можна уникнути, якщо проходити профілактичний огляд регулярно. Наше діагностичне обладнання відноситься до апарату експертного класу, що дає можливість виявляти найменші відхилення в структурі молочних залоз. Ми впевнені, що кожен наш фахівець зробить все залежне від нього для досягнення найкращого клінічного ефекту. Також у нас можна пройти УЗД органів малого тазу.

Доступні ціни на УЗД молочних залоз у Вінниці та найкращий сервіс чекає на вас в центрі «ВінАльфа-Мед».

Де нас знайти?

Клініка  «ВінАльфа-Мед» за адресою: м. Вінниця,  вул. Театральна, 2 або вул. Малиновського, 26 (ІІ поверх).

Шановні жінки! Своєчасна діагностика – запорука якісного та швидкого лікування.  Піклуйтеся про своє здоров’я!

Ультразвукова діагностика
Шановні відвідувачі!
Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ
Ціни уточнюйте
Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти