м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Рентген кистей рук

Рентгенографія кистей рук – апаратне дослідження, засноване на властивості іонізуючого випромінювання, яке проходить крізь органи і тканини тіла дитини. Після процедури отримують знімок, на якому на чорному тлі зображені кістки, суглоби. Найщільніші тканини – майже білі, м’які – сірі або близькі до чорного кольору.

Рентгенологічне дослідження кистей рук дає можливість визначити анатомічний вік дитини і резерви зростання.

Для чого проводиться обстеження?

Часто рентгенівське обстеження дитині призначає ендокринолог, ортопед- травматолог, педіатр, невропатолог. При відсутності генетичних проблем досить часто затримка або випередження зростання відбувається через дефіцит або біологічної неактивності гормону росту. Рентгенографія дає можливість простежити «кістковий вік» та резерви зон росту кісток. Діагност оцінює стан суглобів, деструкції, наявність і локалізацію патологій, вроджені, набуті вади розвитку. Зони росту мають всі суглоби тіла, проте обстежити кисті рук найпростіше і найзручніше, а ніж коліно або стопу. Результати зпівставляють з віковими стандартами і періодом розвитку.

Що можна виявити після обстеження?

Найважливіше, що надає рентгенографія, – це своєчасне виявлення патології росту. Лікувати відставання або сильне випередження однолітків потрібно до статевого дозрівання, інакше неминучі важкі наслідки.

Дослідження дозволяє також виявити:

  • травматичне порушення цілісності – переломи кісток і вивихи суглобів;
  • патологічні нарости на кістках;
  • запалення кісткової тканини;
  • ерозію суглобів;
  • кальциноз, склероз (відкладення солей кальцію);
  • некроз кісткової тканини;
  • структурні зміни кісток;
  • ревматичні захворювання;
  • новоутворення.

«Рентген-вік» – визначається по знімкам на основі ступеня окостеніння, тобто стадії формування кісток. Якщо реальний вік не відповідає встановленим після рентгенографії, це може свідчити про ендокринні, хромосомні відхилення і навіть наявность пухлин наднирників і яєчників. Також в організмі буває порушений обмін фосфору і кальцію, що виникає на тлі невірної функції паращитовидних залоз. В такому випадку в постановці діагнозу теж допоможе рентгенографія.

Коли потрібно виконувати таку процедуру?

  • перелом або інші травми кисті;
  • оцінка ефективності лікування;
  • відставання в рості або сильне випередження однолітків;
  • підозра на кальциноз, системний червоний вовчак, артрит;
  • патологічна рухливість фаланг пальців.

Як відбувається обстеження?

У відповідність до міжнародного стандарту, найчастіше проводять рентгенографію лівої кисті. Для більшої інформативності виконують знімки обох рук в порівнняні і не тільки кистей, а й нижніх третин зап’ясть.

Потрібно зняти з рук металеві предмети, одягають захисний фартух, що закриває живіт і статеві органи. Потім дитина повинна сісти і покласти одну або обидві руки на стіл вгору тильною стороною кистей. Пальці треба випрямити і звести разом. Поки рентген-лаборант виконує знімоки, не дозволяється ворушитися. Якщо досліджуються тільки пальці, то зводити їх не потрібно. Проекція найчастіше одна, при необхідності – дві.

Протипоказання:

Специфічних протипоказів немає. Визначити необхідність рентгенографії потрібно в тому випадку, якщо нещодавно дитині вже проводилася променева діагностика.

Чи шкідливо це?

Рентгенівське випромінювання шкідливе, бо може змінювати структуру клітин. Однак в сучасному обладнанні доза і час опромінення мінімізовані. За одну процедуру на цифровому апараті доза опромінення становить від 0,10 до 0,15 мЗв (залежить від ділянки дослідження). Це 10% від допустимої променевого навантаження на рік, яка для дітей становить 1 мЗв.

Зробити рентген кисті рук можна в медичному центрі ВінАльфа-мед. Для запису телефонуйте за номерами, вказаними на сайті або відправляйте заявку через форму.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти