м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Рентген органів черевної порожнини

Рентгенівський знімок органів черевної порожниниОглядова рентгенографія або прицільний рентген органів черевної порожнини (шлунок, кишківник, жовчний міхур і ін.) широко використовуються, як швидкий і результативний метод діагностики. За допомогою даного методу обстеження можна:

  • визначити місце розташування і пошкодження органів,
  • виявити причину вздуття живота,
  • виявити пухлину, кісту, норицю або стороннє тіло, конкременти(жовчного міхура, сечовидільної системи).

Так, наприклад, рентген кишківника є обов’язковою діагностичною процедурою при підозрі на наявність запального процесу, тонко, товстокишкової непрохідності або перфорації стінок порожнистого органу, а рентгенографія шлунку дозволяє оцінити його розмір, форму, стан сфінктерів і наявність/відсутність виразок на слизовій оболонці і багато іншої патології.

Коли потрібний рентген черевної порожнини у Вінниці?

Рентгенобстеження органів черевної порожнини проводять в центрі ВінАльфа-Мед на сучасному цифровому рентгенапараті з мінімальним променевим навантаженням.

 Обстеження проводять в разі таких станів:

  • болі в животі (гострий живіт);
  • болі в ділянці попереку;
  • здуття, відсутність відходження газів;
  • травматичні ушкодження;
  • закрепи;
  • об’ємні утворення при пальпації;
  • набряки, чужорідні тіла.

Чи потрібна підготовка до оглядової рентгенографії черевної порожнини?

Оглядова рентгенографія черевної порожнини проводиться (бажано) з попереднім очищенням кишківника, клізмами або фармакологічними препаратами напередодні перед дослідженням, виключенням з їжі газо провокуючих продуктів харчування, якщо потрібно виключити конкременти нирок, сечовидільної системи, інші дослідження не вимагають попередньої підготовки.

Перед процедурою потрібно звільнитись від одягу, поясу перед дослідженням, щоб уникнути появи на знімках артефактів, які можуть завадити діагностичній оцінці знімка та вплинуть на якість знімка.

Кому протипоказаний рентген черевної порожнини?

Суворо протипоказано вагітним жінкам в перші три місяці вагітності. В інших триместрах проведення рентгенографії вирішують спільно з лікуючим лікарем та лікарем акушер-гінекологом, при загрозливих для життя матері станах. Не рекомендується проводити рентгенологічне дослідження в період годування груддю матерям. Крім того, не можна робити рентген з барієм для контрасту при підозрі на розрив або перфорацію стінки кишки.

Що може показати рентген органів черевної порожнини?

Ознаки газу в кишківнику при рентгені черевної порожниниРезультати рентгену органів черевної порожнини оцінює лікар-рентгенолог центру “ВінАльфа-Мед”.

  1. Наявність газу. При оцінці результатів рентгенографії, перш за все, визначається наявність газу у вільній черевній порожнині, що є ознакою розриву порожнистого органу. У вертикальному положенні пацієнта газ розташовується найбільш високо в черевній порожнині і може зміщуватися при зміні положення тіла. Улюблене місце скупчення газових бульбашок – під куполом діафрагми. Велика кількість газу здатна зміщувати внутрішні органи, особливо петлі кишечника. Виявити пневмоперитонеум дозволяє укладання хворого на лівий бік. В такому випадку газ збирається в кишені між печінкою і передньої черевної стінкою, що чітко видно на рентгенограмі.
  2. Вільна рідина в черевній порожнині вказує на наявність кровотечі внаслідок травми, пухлини або деструктивних процесів. На відміну від повітря, під дією сили тяжіння, рідина стікає вниз і скупчується в кишенях і просторах черевної порожнини.
  3. Конкременти на знімках черевної порожнини відображаються не завжди. Важливою умовою для їх візуалізації є присутність солей кальцію в складі каменю. Рентгенолог вказує їх форму, розмір і взаєморозташування з органами черевної порожнини.
  4. Кишкова непрохідність має свою особливу рентгенологічну ознаку – чаші Клойбера. Вони являють собою ділянки кишечника, частково заповнені рідиною, частково – газом. Виглядають вони, як перевернуті чаші з двошаровим вмістом, які фіксуються в горизонтальному положенні пацієнта. Переважання вертикального розміру “чаш”, говорить про патологію товстої кишки, якщо ж горизонтальний розмір збільшений, це ознака тонкокишкової непрохідності. Чаші Клойбера вказують на занедбаність процесу.
  5. Рентген органів черевної порожнини дозволяє виявити абсцес печінки. Ознаки його такі: обмеження рухливості правого купола діафрагми, часто виявляється випіт в правій плевральній порожнині. Сам зрілий абсцес виглядає як округле утворення, наполовину заповнений рідиною, наполовину – газом.
  6. Сторонні предмети. Рентгенографія нерідко застосовується для виявлення сторонніх предметів шлунково-кишкового тракту, особливо у дітей, які нерідко люблять ковтати голки, монети, дрібні іграшки. Слід, однак, пам’ятати, що рентгенівські промені будуть відображати далеко не всі предмети, які проковтнули. Наприклад, скло, що потрапило в шлунково-кишковий тракт виявити практично неможливо.

Рентген черевної порожнини у Вінниці за доступною ціною в центрі “ВінАльфа-Мед”

Якщо раніше ви вже робили рентген внутрішніх органів, бажано при собі мати його результати – це допоможе нам коректно відстежити динаміку змін, що відбулися. Ми гарантуємо високу якість діагностики, уважне ставлення фахівця до вашої проблеми, швидку обробку результатів і доступні ціни на рентген.

Записуйтесь на рентген органів черевної порожнини до ВінАльфа-Мед за телефонами, вказаними на сайті або відправляйте заявку.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти