ВинАльфа-Мед

м. Вінниця, вул. Маліновського 26, II поверх

м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

УЗД (ультразвукова діагностика, сонографія) органів черевної порожнини(ОЧП)

УЗД (ультразвукова діагностика, сонографія) органів черевної порожнини(ОЧП) – це неінвазивний(тобто такий, що не потребує порушення цілісності зовнішніх оболонок) високоінформативний метод дослідження. Даний метод оснований на здатності ультразвуку відбиватись та/або поглинатись тканинами залежно від їх щільності.

Які ж органи ви можете дослідити за допомогою сонографії? В першу чергу, це всі паренхіматозні органи черевної порожнини(печінка, селезінка, підшлункова залоза) та органи з рідинним вмістом(жовчний міхур), судини (черевний відділ аорти з його гілками; нижня порожниста, ворітня та печінкові вени). При розширеному дослідженні оцінюється також стан нирок, наднирників та сечового міхура. Окрему групу складають лімфатичні вузли, які можна візуалізувати не постійно, а тільки в окремих патологічних станах.

Вам потрібно почати обстеження з УЗД органів черевної порожнини, якщо Вас турбує один з наступних симптомів:

– розлади травлення ( діарея, закреп, метеоризм тощо);

-нудота, блювання, печія;

-періодичний або постійний біль, відчуття важкості в правому підребер’ї чи інших відділах живота;

-гіркий, металічний присмак у роті;

– неприємний запах з роту;

-пожовтіння шкірних покривів, слизових оболонок та склер;

– висипи на шкірі;

– часті ангіни;

– тривале підвищення температури тіла;

– ендокринні зміни;

– зміни в загальному аналізі крові;

-розлади сечовипускання;

-набряки на обличчі;

– різка зміна маси тіла;

– травми живота і т.д.

Оскільки існує ряд патологій, які на початкових стадіях не мають ніяких клінічних проявів, то профілактичне УЗД ОЧП рекомендовано проходити при щорічному медичному огляді.

Перевагою даного методу є безболісність та відсутність шкідливого впливу на організм. Тому сонографію широко використовують серед усіх верств населення, включаючи дітей, немовлят, вагітних жінок та людей похилого віку.

Наступною перевагою є відсутність кумуляції в організмі діагностичних доз ультразвуку. Це дає можливість проводити дослідження багаторазово без дотримання часових інтервалів між обстеженнями, що є важливим фактором для оцінки динаміки лікувального процесу.

Однією з особливостей ультразвуку є те, що він практично не розповсюджується у повітрі. В зв’язку з цим при обстеженні органів черевної порожнини виникають труднощі візуалізації органів, які містять газ(тобто шлунок та кишківник).

Для того щоб газовий вміст шлунку та петель кишківника не заважав при візуалізації сусідніх органів до процедури УЗД потрібно підготуватись.

Підготовка до УЗД ОЧП:

  1. За 2-3 дні до обстеження намагайтесь не вживати продукти, які викликають підвищене газоутворення (молочні продукти, сирі овочі та фрукти, страви з бобових культур та капусти, газовані напої, алкоголь, хлібо-булочні вироби, солодощі та інші продукти, після вживання яких Ви відчуваєте здуття живота ).
  2. Дозволяється вживання запечених яблук без цукру, злакових каш на воді, нежирних видів риби та м’яса птиці, яловичини, твердого сиру з низьким відсотком жирності.
  3. Не забувайте, що прийоми їжі повинні бути частими але не великими. При цьому старайтесь вживати негазовану воду, компоти без цукру та трав’яні чаї.
  4. Якщо у Вас є схильність до метеоризму та розладів травлення за 2-3 дні почніть вживати препарати для зниження газоутворення(Еспумізан) та покращення травлення (Фестал, Мезим). Перед вживанням порадьтесь з Вашим лікарем!
  5. За 8-12 годин до обстеження потрібно не вживати їжу. А безпосередньо перед обстеженням – не пити, не курити та не вживати ліків.
  6. Якщо Ви хочете дослідити стан нирок та сечового міхура, за годину до обстеження випийте 0.5 л негазованої води і не мочіться.

Важливо пам’ятати, що УЗД ОЧП не інформативне після проведеної ФГДС, іриго- та колоноскопії. Тому, якщо Вам призначили ці обстеження в один день, починати потрібно з сонографії.

Для кращої оцінки динаміки процесів у досліджуваних органах візьміть з собою результати попередніх обстежень.

Як проходить процес обстеження?

Частіше обстеження проводиться в кабінеті з тьмяним освітленням, для того щоб лікар УЗД міг краще розрізняти деталі чорно-білого зображення на екрані апарату.

Сонографія органів черевної порожнини проводиться трансабдомінально, тобто через живіт. Роздягатись для даного обстеження не потрібно. Достатньо просто оголити досліджувану ділянку. Пацієнт на кушетці повинен рівно лягти на спину і розслабити живіт.

Для кращого контакту датчика зі шкірою лікар наносить спеціальний гель, що покращує візуалізацію. Вас також можуть попросити надути живіт, затримати дихання чи повернутись на бік, залежно від того який орган досліджується.

Процес обстеження триває 20-30 хвилин, абсолютно безболісний та не викликає дискомфорту. Неприємні відчуття холоду можуть виникати через нанесений гель.

РОЗШИФРОВКА:

Ультразвукова діагностика один найпоширеніших методів обстеження через його інформативність, простоту виконання і не велику вартість.

До того ж результатів даного обстеження не потрібно довго очікувати. Їх можна отримати в процесі дослідження, оскільки воно проводиться в реальному часі.

Коротку інтерпретацію заключення Ви можете отримати від лікаря УЗД, за більш розширеною консультацією можна звернутись до вузького спеціаліста.

Даний метод дозволяє оцінити розміри, форму, контури та структуру органів, виявити додаткові утворення, аномалії розвитку та особливості анатомічної будови Вашого «внутрішнього світу». А також візуалізувати наявність вільної рідини та збільшених лімфовузлів в черевній порожнині.

Оцінка сукупності даних показників дає можливість виявити гостру чи хронічну патологію органів черевної порожнини, наприклад:

-Жирового гепатозу 1-3 ступеню, гепатиту, цирозу, кіст, петрифікатів та інших утворень печінки.

-Гострого та хронічного холециститу, жовчокам’яної хвороби та поліпів жовчного міхура.

-Патологічного розширення та додаткових утворень жовчовивідних протоків.

-Гострого та хронічного панкреатиту, кіст та новоутворень підшлункової залози.

-Абдомінальну форму інфекційного мононуклеозу при збільшенні розмірів селезінки та мезентеріальних лімфовузлів.

-Пієлонефриту, кіст та конкрементів нирок.

-Гіпертензію в системах ворітної та нижньої порожнистої вен.

-Аневризми черевного відділу аорти.

ЦІНОВА ПОЛІТИКА:

Ви маєте можливість дослідити всі органи в комплексі (що дає змогу лікарю побачити більш повну картину патологічного процесу, тому рекомендовано при первинному обстеженні) або обрати більш вузький варіант обстеження.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти