м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

УЗД суглобів

В медичному центрі «ВінАльфаМед» ми проводимо ультразвукове дослідження суглобів верхньої і нижньої кінцівок – плечових, ліктьових, кістьових, кульшових, колінних та гомілково-ступневих суглобів для діагностики причин болю та дискомфорту у пацієнта. Результати дослідження допомагають поставити діагноз, вибрати оптимальну тактику лікування або визначити рекомендації для подальшого дообстеження.

УЗД дозволяє визначити структуру м’яких тканин суглобу (сухожилків, зв’язок, м’язів), наявність випоту та його харктеристики в порожнині суглобу та в сумках, хряща, особливості кровотоку, рівномірність та цілісність кортикального шару кісток і виявити зміни посттравматичного, запального, дегенеративного або пухлинного характеру.

Особливостями ультразвукового обстеженя є виявлення патологічних змін не тільки при виражених структурних змінах, але і на на ранніх етапах хвороби. Вчасна діагностика проблеми збільшує шанс успішного лікування, а при виражених структурних змінах лікування у спеціаліста дозволяє подовжити життя суглобу.

Саме тому отримання інформації про стан суглобів може проводитись не тільки при наявності скарг, але і з профілактичною метою (у спортсменів та людей, які працюють фізично часто перевантажуються окремі суглоби або окремі ділянки суглобу) для виявлення ознак дегенеративних змін, які з часом можуть викликати формування стійкої органічної патології.

Що краще зробити узд чи рентген?

На початку обстеження пацієнту, як правило, призначають як ультразвукове, так і рентгенологічне обстеження для діагностування змін в м’якотканинному або кістковому компоненті вищеперахованих суглобів.

Рентгенологічне обстеження дає вичерпну інформацію про анатомічну будову кісткового компоненту суглобу, виявляє зміни як поверхні кістки, так і внутрішньої структури.

До недоліків, або обмежень рентгенологічного обстеження можна віднести:

  • відсутність інформації про стан м’якотканинного компоненту суглобів;
  • обмеження по частоті використання (враховуючим опромінення),
  • протипокази у деяких категорій пацієнтів,
  • частіше обстежують один суглоб;
  • є час очікування від проведення знімка до отримання опису (це робота рентегн-лаборанта і лікаря рентгенолога),

Ультразвукове дослідження має беззаперечні переваги перед іншими методами дослідження суглобів, такі як:

  • висока інформативність,
  • швидке отримання інформації,
  • безпечність (можна проводити в будь-якому віці, при вагітності, у пацієнтів з металевими конструкціями після оперативних втручань, з кардіостимуляторами),
  • за один візит можна обстежити всі вищеперераховані суглоби;
  • доступність,
  • проведення обстеження в режимі реального часу, при рухах, можливість порівняння з симетричним суглобом,
  • це єдиний метод діагностики, який і проводить лікар, і описує лікар (рентгенологічне обстеження, МРТ, СКТ лікар описує стандартні статичні знімки, які зробив лаборант);
  • під час обстеження лікар спілкується з пацієнтом, з’ясовує скарги, анамнез хвороби, орієнтується на болючі відчуття пацієнти і механізм отриманої травми для отримання не тільки стандартних сканів, але і численних додаткових зрізів;
  • зручність для динамічного спостереження (оцінка успішності лікування),
  • можливість проведення профілактичинх оглядів.

Обмеженнями УЗ методу обстеження суглобів є:

  • обстеження внутрішньої структури кістки (інформацію про кістку при узд закінчується на її поверхні, і якщо кістка має неушкоджений кортикальний шар – для лікарів-сонологів цз здорова кістка);
  • нерухливість суглобу (зменшується кількість інформації),
  • пошкодження шкіри (гель є нестерильним і при опіках та відкритих ранах на шкіру не наноситься),
  • надмірна вага у пацієнта ускладнює дослідження тому що відстань між шірою та суглобом збільшується і лікар змушений використовувати не поверхневий лінійний датчик (деталізована картинка), а конвексний датчик (використовується для обстеження більш глибоко розташованих структур (органи черевної порожнини) і отримувати менше інформації. В таких випадках радять використовувати інші методи діагностики (МРТ, СКТ, артроскопію).
  • дослідження внутрішньосуглобових структур, тому у складних діагностичних випадках наш лікар після проведення ультразвукового та рентгенологічного дослідження може рекомендувати вам дообстеження за допомогою МРТ, СКТ або артроскопії.

Яка потрібна підготовка ?

Підготовка для УЗД суглобів не потрібна. Пацієнт має вдягнути такй одяг, щоб доступ до суглобу був зручний. Якщо пацієнт після операції або травми приходить на обстеження з фіксатором (наприклад, гіпсова пов’язка) – вас попросять його зняти. Потурбуйтесь про запасний бінт, яким вам допоможуть зафіксувати гіпс після обстеження. Перед обстеженням не наносьте гелі та мазі на зони дослідження, вони будуть заважати.

На відміну від інших методів обстеження суглобів (рентгенологічного, МРТ, СКТ, при яких частіше обстежують один суглоб), при ультразвуковому дослідженні проводиться обстеження двох симетричних суглобів (правого і лівого) з метою оцінки відхилень не тільки від загальних стандартів, але і індивідуальні особливості у даного пацієнта.

А от проведення внутрішньосуглобовх ін’єкцій краще проводити після обстеження.

Як проходить процедура ?

Для обстеження пари суглобів частіше необхідно 15 – 30 хвилин. На шкіру в області дослідження наносять спеціальний гель для контакту датчика зі шкірою. Лікар отримує стандартні та, при необхідності, додаткові скани. Обстежуються передні, задні та бокові поверхні суглобу. Під час дослідження є можливість спілкування з пацієнтом, з’ясування анамнезу хвороби, скарг, проведення функціональних проб для отримання додаткової інформації та проведення диференційного діагнозу. Нерідко пацієнт наголошує на обстеженні якоїсь однієї ділянки суглобу – тієї, яка турбує його найбільше. Але висновок саме по цій зоні може бути сформульований лише після після оцінки всього суглобу. Пацієнт отримує протокол обстеження відразу після закінчення опису.

Як часто можна проводити обстеження?

Обстеження суглобів можна проводити при необхідності хоч кожного дня, і так може бути в хірургічних стаціонарах. Протипоказів для цього немає. Покази для обстеження в динаміці може визначати травматолог або лікар УЗД (в залежності від зміни ультразвукової картини в динаміці звужується спектр пошуку, це особливо стосується посттравматичних, запальних змін та оцінки об’ємних м’якотканинних утворів).

Записатись на УЗД суглобів можна за телефонами, вказаними на сайті.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти