м. Вінниця, вул. Маліновського 26, II поверх

м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Дитячий кардіолог у Вінниці

detskij-kardiologЩороку зростає кількість хворих дітей на серцево-судинну патологію. Рання діагностика, адекватне лікування дітей з захворюваннями серця та судин дає можливість дитині видужати і жити якісним повноцінним життям у дорослому віці.

Дитячий кардіолог, який обізнаний з анатомо-фізіологічними особливостями розвитку дітей з народження до 18 років, займається діагностикою, лікуванням, профілактикою захворювань серця та судин. В центрі ВінАльфа-Мед працює досвідчений дитячий кардіолог вищої категорії. 

Коли звертатись до дитячого кардіолога? 

Якщо у вашої дитини з’явились скарги на болі в серці, швидка втомлюваність, задишка при фізичних навантаженнях, частий головний біль, запаморочення, напади втрати свідомості, перебої у роботі серця, прискорене серцебиття (тахікардія), шум в вухах, носові кровотечі, підвищення артеріального тиску, підвищення температури тіла впродовж тривалого часу – необхідно терміново звернутись до дитячого кардіолога. 

Групи ризику

До групи ризику виникнення серцево-судинних захворювань відносяться:

– діти раннього віку (до 1 року), які погано прибавляють вагу, у яких під час годування виникає задишка, з’являється пітливість, може проявитись ціаноз (синюшність шкіри);

– діти, що мають надлишкову вагу.

Серед серцево-судинних захворювань дітей найбільш розповсюджені функціональні захворювання серця – соматоформні, вегетативні дисфункції, коли орган здоровий, але є порушення в його роботі. Діти, які мають вегетативні порушення, потребують особливої уваги батьків, постійного спостереження дитячого кардіолога, оскільки за відсутності своєчасного належного лікування, у дорослому віці підвищується ризик розвитку ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, бронхіальної астми. 

Таким пацієнтам рекомендують зміну стилю життя: оптимізація активності, заняття спортом (плавання, туризм, велоспорт), вироблення позитивного стереотипу, чітка організація розпорядку дня (години сну, пробудження, приймання їжі), повноцінний нічний сон не менше 8 годин, перегляд телепередач не більше 2 годин, дозована робота з комп’ютером, раціональне харчування, обмеження вживання солі, копченостей, жирних сортів м’яса, збільшення продуктів, багатих на солі калію і магнію, заборона вживання алкогольних напоїв, кави, міцного чаю, фітотерапія (відвари настоїв трав, що мають седативну дію), фізіотерапевтичні водні процедури, психофізіологічний тренінг, за необхідності призначають медикаментозну терапію.

Інша велика група – органічні захворювання (вроджені вади серця, кардити, перикардити, ідіопатичні кардіоміопатії, артеріальна гіпертензія, порушення ритму та провідності тощо). Дітей, у яких діагностують вроджену ваду серця, за потреби направляють на консультацію до кардіохірургів в кардіоцентри міста Києва для вирішення подальшої тактики ведення. У всіх інших випадках діагностування органічних захворювань серця призначають лікування згідно діючих клінічних протоколів МОЗ України.

Як проходить консультація дитячого кардіолога? 

Консультація дитячого кардіолога проходить в форматі огляду юного пацієнта та бесіди з ним і його батьками. 

Питання, що підлягають з’ясуванню на прийомі:

 • чи є скарги на болі в серці, швидку втомлюваність, задишку при фізичних навантаженнях 
 • чи часто спостерігається у дитини головний біль, запаморочення, 
 • чи бували у дитини випадки втрати свідомості, перебої у роботі серця, прискорене серцебиття (тахікардія), шум в вухах, носові кровотечі, підвищення артеріального тиску
 • який стиль життя дитини та батьків (заняття спортом, харчування, стреси тощо)
 • впродовж якого часу дитину турбують скарги
 • чи призначалось лікування раніше та яка була його ефективність.

Під час прийому лікар надасть Вам всю необхідну інформацію про анатомію та фізіологію серця і судин Вашої дитини. Також Ви зможете задати питання та одержати на них вичерпні відповіді.

Під час консультації в нашому центрі Ви можете розраховувати на точну діагностику високого рівня, використання сучасного обладнання. 

Діагностика 

Первинний огляд дитини супроводжується проведенням таких досліджень:

 • електрокардіограма (ЕКГ)
 • ЕКГ з навантаженням
 • ЕКГ з проведенням функціональних проб
 • ультразвукова діагностика серця (ехокардіографія).

Додатково, за наявності показань, лікар може призначити також проведення таких досліджень:

 • ЕКГ за холтером
 • ритмограма
 • добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ)
 • ультразвукова діагностика щитовидної залози
 • ультразвукова діагностика судин шиї
 • ультразвукова діагностика судин нирок
 • загальноклінічні (загальний аналіз крові) та біохімічні (ЦРБ, РФ, тітр АСЛО) показники крові 
 • мазок з ротової та носової порожнини на патогенну флору і чутливість до антибіотиків
 • висів крові на стерильність

Усі вищевказані дослідження можна провести в нашому центрі.

За необхідності лікар-кардіолог направляє на консультацію до суміжних спеціалістів – ендокринолога, ЛОР-лікаря, окуліста, невропатолога, нейрохірурга, нефролога, судинного хірурга, гінеколога, а при виявленні вроджених вад серця або підозри на них – до кардіохірурга.

Лікування

Лікування дітей з кардіологічною патологією залежить від виду та характеру захворювань. Функціональні захворювання, які здебільшого є набутими, потребують корекції стилю життя та харчування: оптимізація активності, заняття спортом (плавання, туризм, велоспорт), вироблення позитивного стереотипу, чітка організація розпорядку дня (години сну, пробудження, приймання їжі), повноцінний нічний сон не менше 8 годин, перегляд телепередач не більше 2 годин, дозована робота з комп’ютером, раціональне харчування, обмеження вживання солі, копченостей, жирних сортів м’яса, збільшення продуктів, багатих на солі калію і магнію, заборона вживання алкогольних напоїв, кави, міцного чаю, фітотерапія (відвари настоїв трав, що мають седативну дію), фізіотерапевтичні водні процедури, психофізіологічний тренінг, за необхідності призначають медикаментозну терапію.

Органічні захворювання, які характеризуються порушеннями структури органів (серця та судин), потребують лікування згідно клінічних протоколів МОЗ України, а також досить часто – хірургічного втручання. Дітей, у яких діагностують органічні захворювання, за потреби направляють на консультацію до кардіохірургів в кардіоцентри міста Києва для вирішення подальшої тактики ведення. В післяопераційному періоді дитина обов’язково спостерігається у дитячого кардіолога не рідше 1 разу на 3 місяці.

Для профілактики і своєчасного виявлення захворювань серця та судин центр ВінАльфа-Мед рекомендує батькам бути уважними до змін в поведінці дітей, виникнення скарг та звертатись до фахівців центру.

Запис до дитячого кардіолога за телефонами, вказаними на сайті.

Бажаємо здоров’я Вам і Вашим дітям!

zaglushka
Дитячий кардіоревматолог
Марчук Ольга Іванівна
Вища категорія, стаж роботи - 30 років.
Первинний прийом з ЕКГ
400 грн.
Повторний прийом з ЕКГ
300 грн.
Шановні відвідувачі!
Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
Пн:
08:00 - 20:00
Вт:
08:00 - 20:00
Ср:
08:00 - 20:00
Чт:
08:00 - 20:00
Пт:
08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Вс:
Выходной
Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти