м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Рентген грудної клітини у Вінниці

Рентген грудної кліткиРентгенографія органів грудної клітки – це метод діагностики, який дозволяє отримати зображення органів грудної порожнини за допомогою опромінення рентгенівськими променями. Різні тканини організму в залежності від своєї щільності по-різному пропускають рентгенівські промені, а значить, по-різному відображаються на знімку (рентгенограмі).

Рентген грудної клітини дає можливість вивчити кісткові структури (ребра, грудину, хребет), легені, плевру, бронхи і трахею, серце і середостіння, а також оцінити стан м’яких тканин цієї області.

Перш за все, рентген грудної клітки, зроблений у медичному центрі ВінАльфа-Мед у Вінниці, використовується для діагностики захворювань легень.

В яких випадках потрібно зробити рентген грудної клітки в медцентрі ВінАльфа-Мед у Вінниці

За допомогою рентгену грудної клітки можна виявити:

 • присутність в легенях вогнищ запалення, в тому числі характерних для таких захворювань як пневмонія і туберкульоз;
 • наявність пухлинних утворень і набряків, які можуть бути наслідком серцевої недостатності;
 • наявність патологічних скупчень газів і рідини;
 • скупчення рідини в навколосерцевій сумці, збільшення розмірів серця, аорти і лімфатичних вузлів;
 • сторонні предмети в легенях, стравоході і дихальних шляхах.

Часто виникає питання, що краще зробити – рентген легень або флюорографію? У кожного методу є свої переваги. Зазвичай флюорографія використовується для загальної оцінки стану легень: чи є ознаки патології чи ні.

Залежно від показань пацієнту може бути призначений оглядовий або прицільний рентген органів грудної клітки у Вінниці. У першому випадку отримують зображення всіх органів грудної клітки. На знімку оглядової рентгенографії добре видно дихальні шляхи, лімфовузли, судини, бронхи, трахея, легені і серце. Прицільна рентгенографія спрямована на дослідження конкретного органу або його частини і забезпечує оптимальне зображення патологічного вогнища для діагностики.

Для більш точного визначення локалізації патологічного процесу крім стандартного оглядового рентгена лікар-рентгенолог може призначити рентген органів грудної клітки в додаткових проекціях. До таких проекцій відносяться:

 • Права і ліва бічні;
 • Задня нахильна (на предмет наявності вогнищевих і інфільтративних змін у верхніх частках легень);
 • Права і ліва косі (для оцінки цілісності ребер).

Рентгенограма в 2 проекціях дозволяє чітко розглянути легеневу тканину, куполи діафрагми, тінь серця і органів середостіння, кістки хребта, плечового поясу, грудини. Зображення різних органів і кісток накладено один на одного.

До будь-якого обстеження необхідна підготовка, особливо часто пацієнти уточнюють чи можна їсти перед рентгеном грудної клітки? До цієї процедури підготовка не потрібна і прийом їжі ніяк не впливає на результат діагностики. Необхідно буде роздягнутися до поясу, а також зняти всі металеві предмети і прикраси.

Після експозиції, яка триває 2 секунди, рентгенівський знімок відразу з’являється на моніторі комп’ютера і після обробки, коригування рентгенлаборантом вноситься до архіву. Результат обстеження роздруковується на плівку відповідного формату або записується на диск.

Одночасно знімок надходить на монітор лікаря-рентгенолога, який проводить ретельну діагностику зображення і виконує опис з висновком, який через 15 хвилин надається клієнтові в електронному, паперовому вигляді.

Для складання детального заключення та виявлення захворювань на ранній стадії необхідний точний аналіз рентгенограми. Для зручності рентгенологів розроблений алгоритм, за яким складається протокол розшифровки.

 • Точна назва обстеження – вказується анатомічна область знімка, в якій проекції (бічна, пряма) він виконаний;
 • Форма грудної клітки (астенічна, нормостенічна, гіперстенічна);
 • Кістково-травматичні зміни грудної клітки;
 • Оцінка симетрії легеневих полів;
 • Виявлено чи ні патологічні поля (вогнищеві, дифузні, інфільтративні), просвітлення в тканині легень;
 • Опис легеневого малюнка (якщо він порушений, то це вказує на патологічні зміни судин легень);
 • Опис коренів легень – порушена чи ні структура лімфовузлів, присутні чи ні патологічні зміни великих бронхів;
 • Опис тіні органів середостіння – особливо важливо при діагностиці захворювань серця;
 • Опис дуги шлуночків серця, великих судин;
 • Стан діафрагми і реберно-діафрагмальних синусів – дається оцінка симетрії стояння діафрагми, кут синуса, заповнений він чи ні (присутність випоту при плевриті).

Зробити рентген органів грудної клітки можна в медичному центрі ВінАльфа-мед. Для запису телефонуйте за номерами, вказаними на сайті або відправляйте заявку через форму.

Записуйтесь на рентген грудної клітки у Вінниці онлайн

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти