Рентген грудної клітини у Вінниці
Рентгенографія органів грудної клітки – це метод діагностики, який дозволяє отримати зображення органів грудної порожнини за допомогою опромінення рентгенівськими променями. Різні тканини організму в залежності від своєї щільності по-різному пропускають рентгенівські промені, а значить, по-різному відображаються на знімку (рентгенограмі).
Рентген грудної клітини дає можливість вивчити кісткові структури (ребра, грудину, хребет), легені, плевру, бронхи і трахею, серце і середостіння, а також оцінити стан м’яких тканин цієї області.
Перш за все, рентген грудної клітки, зроблений у медичному центрі ВінАльфа-Мед у Вінниці, використовується для діагностики захворювань легень.
В яких випадках потрібно зробити рентген грудної клітки в медцентрі ВінАльфа-Мед у Вінниці
За допомогою рентгену грудної клітки можна виявити:
- присутність в легенях вогнищ запалення, в тому числі характерних для таких захворювань як пневмонія і туберкульоз;
- наявність пухлинних утворень і набряків, які можуть бути наслідком серцевої недостатності;
- наявність патологічних скупчень газів і рідини;
- скупчення рідини в навколосерцевій сумці, збільшення розмірів серця, аорти і лімфатичних вузлів;
- сторонні предмети в легенях, стравоході і дихальних шляхах.
Часто виникає питання, що краще зробити – рентген легень або флюорографію? У кожного методу є свої переваги. Зазвичай флюорографія використовується для загальної оцінки стану легень: чи є ознаки патології чи ні.
Залежно від показань пацієнту може бути призначений оглядовий або прицільний рентген органів грудної клітки у Вінниці. У першому випадку отримують зображення всіх органів грудної клітки. На знімку оглядової рентгенографії добре видно дихальні шляхи, лімфовузли, судини, бронхи, трахея, легені і серце. Прицільна рентгенографія спрямована на дослідження конкретного органу або його частини і забезпечує оптимальне зображення патологічного вогнища для діагностики.
Для більш точного визначення локалізації патологічного процесу крім стандартного оглядового рентгена лікар-рентгенолог може призначити рентген органів грудної клітки в додаткових проекціях. До таких проекцій відносяться:
- Права і ліва бічні;
- Задня нахильна (на предмет наявності вогнищевих і інфільтративних змін у верхніх частках легень);
- Права і ліва косі (для оцінки цілісності ребер).
Рентгенограма в 2 проекціях дозволяє чітко розглянути легеневу тканину, куполи діафрагми, тінь серця і органів середостіння, кістки хребта, плечового поясу, грудини. Зображення різних органів і кісток накладено один на одного.
До будь-якого обстеження необхідна підготовка, особливо часто пацієнти уточнюють чи можна їсти перед рентгеном грудної клітки? До цієї процедури підготовка не потрібна і прийом їжі ніяк не впливає на результат діагностики. Необхідно буде роздягнутися до поясу, а також зняти всі металеві предмети і прикраси.
Після експозиції, яка триває 2 секунди, рентгенівський знімок відразу з’являється на моніторі комп’ютера і після обробки, коригування рентгенлаборантом вноситься до архіву. Результат обстеження роздруковується на плівку відповідного формату або записується на диск.
Одночасно знімок надходить на монітор лікаря-рентгенолога, який проводить ретельну діагностику зображення і виконує опис з висновком, який через 15 хвилин надається клієнтові в електронному, паперовому вигляді.
Для складання детального заключення та виявлення захворювань на ранній стадії необхідний точний аналіз рентгенограми. Для зручності рентгенологів розроблений алгоритм, за яким складається протокол розшифровки.
- Точна назва обстеження – вказується анатомічна область знімка, в якій проекції (бічна, пряма) він виконаний;
- Форма грудної клітки (астенічна, нормостенічна, гіперстенічна);
- Кістково-травматичні зміни грудної клітки;
- Оцінка симетрії легеневих полів;
- Виявлено чи ні патологічні поля (вогнищеві, дифузні, інфільтративні), просвітлення в тканині легень;
- Опис легеневого малюнка (якщо він порушений, то це вказує на патологічні зміни судин легень);
- Опис коренів легень – порушена чи ні структура лімфовузлів, присутні чи ні патологічні зміни великих бронхів;
- Опис тіні органів середостіння – особливо важливо при діагностиці захворювань серця;
- Опис дуги шлуночків серця, великих судин;
- Стан діафрагми і реберно-діафрагмальних синусів – дається оцінка симетрії стояння діафрагми, кут синуса, заповнений він чи ні (присутність випоту при плевриті).
Зробити рентген органів грудної клітки можна в медичному центрі ВінАльфа-мед. Для запису телефонуйте за номерами, вказаними на сайті або відправляйте заявку через форму.