Меланома в Вінниці: діагностика

ДІАГНОСТИКА меланоми У ВІННИЦІ

Серед усіх злоякісних пухлин шкіри особливе місце займає меланома.

Це пов’язано з великою кількістю особливостей даної патології:

1. Меланома – найбільш агресивна пухлина в плані метастазування. В основному меланома метастазує гематогенно (через кров).

2 Самі розвиток меланоми – повільний процес. Вона може виникати як первинна пухлина шкіри, а може бути як елемент переродження вже існуючих пухлин шкіри (невуси, кератоми і т.д.)

3. Особливість поведінки суспільства нашої країни полягає в тому, що до лікаря пацієнти звертаються у випадках, коли хвороба вже має виражені клінічні прояви або з наявністю метастазів.

ознаки меланоми

Клінічно меланома має дуже широкий спектр проявів, але, в той же час, має кілька специфічних ознак, а саме:

– зміна кольору;

– зміна розмірів;

– поява асиметрії;

– наявність вкраплень чорного кольору;

– ізязвленіе;

Як правило пацієнт звертається до лікаря коли виявляються всі або кілька вищевказаних ознак. Слід акцентувати увагу населення, що питання профілактики простіше вирішувати за допомогою профоглядів, тобто, огляд і виявлення в так званий “холодний період”, без видимих патологічних змін.

У такому контексті хочеться повернути суспільство до забутої медицині майбутнього – медицині профілактичної.

Якщо говорити більш звичною мовою, наявність у людини на шкірі будь-якого новоутворення (папілома, невус, кератома, гемангіома), які в народі називають узагальнюючим терміном “родімка”, має привести до мотивації проведення профілактичного огляду, який включає в себе дві прості процедури:

– огляд лікаря – фахівця;

– дерматоскопія – яка на сьогоднішній день є найбільш інформативною, є неінвазивним методом діагностики, дає можливість в один прийом оглянути всі новоутворення шкіри і оцінити їх стан.

Діагностика меланоми в професійних лікарів клініки ВінАльфа-Мед

В клініці «ВінАльфа-Мед»,дорослі і діти можуть пройти високоякісне, безболісне обстеження всіх утворень шкіри, у висококваліфікованих, досвідчених фахівців, за допомогою сучасного обладнання.

Слід зазначити, що за багато років проведення дерматоскопічне досліджень нами було виявлено чимало меланом в початковій стадії. Це дало можливість проведення лікування, яке гарантує повне лікування за умови ранньої діагностики.

Слід зазначити, що останні 10 років має місце збільшення кількості захворюваності на меланому. На наш погляд це зумовлено соціальним прогресом – (збільшилися міграційні процеси, людство почало активно застосовувати хімічно агресивні компоненти (миючі засоби, засоби гігієни), збільшилася кількість людей, які відпочивають в країнах з жарким кліматом де, в деякій мірі, не зовсім звичний спектр сонячного випромінювання . Тому все вищесказане мотивує повернення до схеми медицини профілактичної, адже профілактика дешевше і безпечніше.

Будьте здорові.