УЗИ тазобедренных суставов

УЗД ТАЗОСТЕГНОВИХ СУСТАВОВ У ВІННИЦІ

УЗД кульшових суглобів – золотий стандарт дослідження дітей першого року життя, сприяє ранньому виявленню ортопедичної патології (вивиху, підвивиху, дисплазії і фізіологічної затримки розвитку (незрілості) тазостегнових суглобів. УЗД кульшових суглобів у Вінниці в динаміці дозволяє оцінити їх дозрівання і розвиток, а також ефективність ортопедичного лікування.

Метод розроблений професором Р.Графом (Австрія) в кінці 70-х років минулого століття.

Метод відповідає всім вимогам ВООЗ до скринінгових програм і включено до переліку обов’язкових обстежень новонароджених у багатьох цивілізованих країнах світу. Фінансується за рахунок державної програми страхування в Австрії, Швейцарії, Німеччини.

Переваги і показання до УЗД кульшових суглобів

Головними перевагами УЗД перед рентгенологічним дослідженням є:

 • можливість застосування в перші три місяці життя дитини (при необхідності – відразу після народження) У цьому віці рентгенографія не візуалізується хрящову тканину, яка переважає в тазостегнових суглобах у дітей цього віку (тобто рання рентгенологічна діагностика патології кульшових суглобів не можлива) і має шкідливу променеву навантаження. Метод УЗД дозволяє візуалізувати не тільки кістки, як рентген, але і такі нерентгеноконтрастние (невидимі НЕ рентгені) структури (хрящі, зв’язки, м’язи). УЗД абсолютно нешкідливо для організму дитини.
 • УЗД можна проводити в міру необхідності для динамічного спостереження за процесом лікування патології кульшових суглобів (зазвичай це 1 раз на місяць). Рентгенографію можна робити не частіше, ніж один раз в три місяці. Можливість спостерігати динаміку процесу не тільки полегшує лікування, але і дозволяє своєчасно припинити його при досягненні результату, а не чекати 1-2 місяці, щоб зробити контрольну рентгенографію.
 • Можливість проводити функціональне дослідження стабільності тазостегнового суглоба в режимі реального часу.

Показання до дослідження:

 • обмеження відведення стегон
 • асиметрія шкірних складок
 • асиметрія довжини нижніх кінцівок
 • тазове передлежання
 • недоношеність
 • несприятливий сімейний анамнез
 • наявність стигм дісембріогенеза, синдромальной патології.

ПЛАНОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТАЗОСТЕГНОВИХ СУСТАВОВ проводиться дітям у віці 2 – 3 місяців, необхідно для скринінгу тазостегнових суглобів незалежно від наявності або відсутності клінічних показань.

Прямим ускладненням дисплазії тазостегнового суглоба є розвиток артрозу (диспластичний коксартроз). Показано, що на нього страждають близько 85% хворих з патологією кульшового суглоба старше 15 років.

Підготовка до дослідження не потрібно.

ПЕРЕВАГИ ПРОВЕДЕННЯ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ В КЛІНІЦІ ВІНАЛЬФА-МЕД:

– прийом ведуть фахівці з високим класом професійної підготовки і великим досвідом практичної роботи;

– новий ультразвуковий апарат експертного класу;

– можливість пройти обстеження у зручний для Вас час;

– доступні ціни;

– зворотний зв’язок з лікуючим лікарем.

 • Будь ласка, пам’ятайте – лікар ультразвукової діагностики не виставляє діагноз! Він дає висновок про результати дослідження.
 • Поставити діагноз може тільки фахівець, який направив Вас на діагностику, так як постановка діагнозу складається з анамнезу, огляду, даних додаткових і лабораторних досліджень

Варіанти формування кульшового суглоба у дітей раннього віку.

Тазостегновий суглоб. Норма.