Неврологические блокады под контролем УЗИ

Для лікування багатьох захворювань хребта і суглобів, що супроводжуються гострим болем, першочерговим завданням має бути купірування больового синдрому. Біль несе як позитивну функцію, виступаючи в якості сигналу про порушення, так і ряд негативних. Гостра тривала біль призводить до спазмів м’язів, судин з наступною гіпоксією, лімфо і венозний стаз і появі набряку уражених структур.
Для купірування болю найбільш ефективним є метод медикаментозної блокади. Блокада – це ін’єкція медикаментів в область, навколишнє нерв, корінець або в область суглоба. Для проведення блокад використовуються препарати різної дії. Це можуть бути знеболюючі засоби, спазмолітики, протинабрякові засоби, локальні анестезуючі речовини (новокаїн, лідокаїн, і ін.), Гомеопатичні препарати, стероїди, вітаміни і анальгетики.
Ультразвуковий контроль при проведенні неврологічної блокади дозволяє переконатися, що пункційна голка знаходиться строго в зоні інтересу (порожнину фасетного суглоба, епідуральний простір, жовта зв’язка, корінцевий нерв), що значно підвищує ефективність вводяться лікарських засобів.
Для пункції використовуються спеціалізовані ультразвукові голки з лазерними насічками (для оптимальної візуалізації голки), а також спеціалізований інструментарій.

В медичному центрі “ВінАльфа-Мед” виконуються наступні види втручань:

  1. корінцеві паравертебральні блокади під УЗД – контролем (на поперековому, шийному і грудному рівнях) 2) при грижах і протрузіях міжхребцевих дисків, що супроводжуються компресією корінцевих нервів;
  2. блокади Фасетноє (дугоотростчатих суглобів) і внутрісуствное введення лікарських препаратів (на поперековому, шийному і грудному рівнях) – при деформуючому спонділлоартрозе, спонділлолістезах;
  3. блокади Фасетноє нервів при спонділлоартрозе;
    епідуральні (перидуральне) блокади (на будь-якому з рівнів поперекового відділу хребта), а також епідурально-сакральні
  4. блокади – при грижах міжхребцевих дисків і рубцовом епідуріте;
  5. блокади тригерних точок;
  6. блокади сідничного нерва та інших периферичних нервів (стегновий, малогомілкової і ін.);
  7. блокади при синдромі грушоподібної м’язи;
  8. малоінвазивне лікування тунельних невропатій.