ВинАльфа-Мед

Отоларинголог (ЛОР) Вінниця

Оториноларингологія (отоларингологія) (“otos” – вухо, “rhinоs” – ніс, “laryngos” – гортань и “logos” – вчення) — це галузь медицини, що вивчає будову і функціонування (анатомію і фізіологію), патології та хвороби вуха, горла (глотки, гортані, трахеї), носа і його придаткових пазух. Лікарі-отоларингологи (ЛОР лікар) у Вінницькому центрі “ВінАльфа-Мед” займаються питаннями профілактики і лікування лор захворювань, використовуючи при цьому як консервативні, так і хірургічні методи.

Отоларингологія: напрямку і можуть бути вирішені завдання

Об’єднання ларингологии, ринологии й отології в одну науково-медичну дисципліну пояснюється функціональної зв’язком і анатомічною близькістю, якими характеризуються ЛОР-органів, а також тим, що багато лор захворювання твердо пов’язані між собою. Значення отоларингології дуже велике – адже слух є другим за значимістю почуттям (після зору). Людина може сприймати інформацію і служити її джерелом, завдяки слуху, без якого неможлива реалізація мовотворчого функції і інтелектуальна діяльність в цілому. Не менш важливі смакове сприйняття і нюх, що роблять життя людини більш насиченою.

ЛОР-захворювання: причини виникнення та симптоми

ЛОР-захворювання переслідують кожного з самого дитинства і до самої старості. Близько 30% всієї патології вуха та верхніх дихальних шляхів складають запальні захворювання ротоглотки. Це пов’язано з тим, що лор органи знаходяться в постійному контакті з навколишнім середовищем, а в їх слизових оболонках міститься величезна кількість умовно-небезпечних мікроорганізмів, які при незначних відхиленнях рівноваги в людському організмі стають небезпечними і призводять до розвитку хвороби. Великі міста з їх забрудненої екологією і великий населеністю є сприятливим середовищем для розвитку хвороб вуха, горла, носа. Етіологія хвороб вуха, горла, носа може бути не тільки запальної, але і генетичної, травматологічної, інфекційної.

Симптоматика хвороб вуха, горла, носа практично однакова, незалежно від причини виникнення:

  • утруднення носового дихання;
  • болю в горлі;
  • болю у вухах;
  • виділення з носа або вух;
  • тошнота;
  • збільшення підщелепних лімфовузлів;
  • головні болі;
  • зниження слуху;
  • погіршення нюху и т.п.

У випадки, коли після перенесеного простудного захворювання присутні одночасно кілька перерахованих вище симптомів, то це свідчить вже про запущеній формі запалення.

Хвороби вуха, горла, носа

ЛОР-захворювання поширені дуже широко і можуть бути як проекцією симптоматики певного соматичного захворювання, так і самостійним патологічним процесом. До найбільш поширених хвороб вуха відносять: евстахііти, тимпаніту, отити, пошкодження в результаті травми.

До основних хвороб горла відносять: хронічні тонзиліти, ангіни, фарингіти, ларингіти і інші захворювання горла.

Серед хвороб носа можна виділити: гайморити, аденоїди, синусити, риніти, носові кровотечі, травми носової перегородки.

Самолікування або затягування з лікуванням хвороб вуха, горла, носа може призвести до тяжких наслідків для всього організму. Захворювання одного з ЛОР-органів може вести до ускладнення іншого. Так, наприклад, звичайний нежить призводить до таких ускладнень як гайморит або отит. Тому лікування лор органів повинно завжди бути комплексним і взаємопов’язаним.

Хронічні запальні процеси вуха, горла, носа можуть привести до важких поразок інших органів людини: суглобів, нирок, серця. Крім цього, анатомічна будова і близькість ЛОР-органів до очей і головного мозку змушує сприймати хвороби вуха, горла, носа як одні з найбільш небезпечних захворювань.

Сучасна отоларингологія: діагностика та лікування лор-захворювань

сучасна отоларингологія — це одна з найважливіших галузей медицини, і вона бурхливо розвивається як в теоретичному, так і в практичному напрямку.

Сучасний рівень розвитку діагностики в отоларингології дозволяє виявляти хвороби вуха, горла, носа на початковій стадії, а наявні на сьогоднішній день медичні методики і досягнення фармакології дають можливість проводити ефективне лікування лор захворювань у Вінниці. Рентген, дзеркала і елементарні лабораторні дослідження поступилися місцем ендоскопічним методам, що є визначальними в процесі постановки діагнозу. Ендоскопія дозволяє бачити те, що неможливо виявити неозброєним оком, контролювати стан лор органів. Гостроту слуху сьогодні визначають за допомогою аудіометрії, для проведення якої в лікувальних установах є спеціальна апаратура.

Лабораторні дослідження теж зробили крок вперед – тепер конкретний вид збудника запального лор захворювання оперативно визначається шляхом проведення ПЛР-аналізу. У лікуванні хвороб вуха, горла, носа застосовуються терапевтичні (фізіотерапевтичні, медикаментозні) і оперативні (хірургічні) методи. В останні роки сучасна отоларингологія для лікування ЛОР захворювань широко використовує малоінвазивні лазерні методи, а також методи відновної та естетичної хірургії.

ЛОР-захворювання, що вражають вухо, ніс, горло, в разі неправильного або несвоєчасно розпочатого лікування можуть мати згубні наслідки, які накладають обмеження на можливість людини вести повноцінне життя, спілкуватися, розвиватися. Так, наприклад, аденоїди або хронічний тонзиліт призводять до частих респіраторних захворювань і виникнення тонзилогенного інтоксикації, геморагічного васкуліту, гломерулонефриту, ревматизму та інших аутоімунних недуг, якщо не займатися їх лікуванням.

Грамотне і своєчасне лікування лор захворювань дозволяє повернути якість життя пацієнтів на колишній, нормальний рівень, уникнути серйозних ускладнень і переходу в хронічну форму.

photo_2020-08-06_16-02-00
Отоларинголог
Покиньчереда Інна Юріївна
1 категорія, стаж роботи - 20 років.
Первинний
250 грн.
Повторний
200 грн.
Шановні відвідувачі!
Прохання записуватися на прийом завчасно, для запобігання скупчення людей у «живій» черзі.
Графік роботи:
Пн:
08:00-20:00
Вт:
08:00-20:00
Ср:
08:00-20:00
Чт:
08:00-20:00
Пт:
08:00-20:00
Сб:
08:00-16:00
Нд:
Вихідний
Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти