м. Вінниця, вул. Маліновського 26, II поверх

м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

УЗД артерій і вен

УЗД судин – це інформативний та безпечний вид неінвазивного обстеження кровотоку в артеріях та венах. Це означає, що для методу узд артерій і судин не потрібно використовувати рентгенівське випромінювання та порушувати цілісність судин. Ультразвукове дослідження судин допомагає оцінити не тільки напрям кровотоку, ширину просвіту судин та стан судинної стінки, але і кількісні показники току крові через артерії та вени, які забезпечують живлення верхніх та нижніх кінцівок.

Дослідження судинного русла верхніх та нижніх кінцівок допомагає виявити аномальний кровоплин, який є ознакою різноманітного ураження судин, включаючи тромбози та ішемію.

Коли необхідно пройти УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок у Вінниці?

Симптоми порушення периферичного кровотоку, які свідчать про необхідність УЗД-обстеження артерій верхніх та нижніх кінцівок у Вінниці:

 • слабкість або оніміння кінцівок;
 • поколювання;
 • відчуття “мурашок” в кінцівках;
 • пульсуючий або пекучий біль в кінцівках;
 • болючі спазми;
 • судоми м’язів;
 • зміна кольору шкіри;
 • вибухання вен.

Показання для проведення УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок у Вінниці

Основними показаннями до проведення УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок, у медичному центрі ВінАльфа-Мед у Вінниці, є:

 • Вариказна хвороба вен при УЗД нижніх кінцівок у ВінниціПатологія згортання крові (При підвищеній функції згортання крові є ризик тромбоутворення. Згустки крові блокують потік крові частково або повністю. Вони можуть розвиватися практично в будь -якому місці вашого тіла, але згусток крові, який утворюється у ваших руках або ногах, може призвести до проблем з кровообігом. Він може потрапити в інші частини тіла, включаючи серце або легені. Це може призвести до інсульту та навіть до смерті.  На щастя, цьому можна запобігти, якщо виявити проблему вчасно).
 • Варикозна хвороба вен (Варикозне розширення вен – це розширення вен, спричинене недостатністю клапанів.  Розширені вени найчастіше з’являються на задній частині ніг. В пошкоджених венах відбувається застій крові, а погана циркуляція може стати причиною утворення тромбів).
 • Цукровий діабет (Вам може здатися, що діабет впливає лише на рівень цукру в крові, але він також може призвести порушення мікроциркуляції в дистальних відділах кінцівок. Однак, люди з цукровим діабетом можуть мати труднощі з виявленням ознак поганого кровообігу. Це пояснюється тим, що діабетична нейропатія може викликати зниження відчуттів у кінцівках).
 • Ожиріння (Перенесення зайвих кілограмів обтяжує ваше тіло. Якщо у вас надмірна вага, сидіння або стояння годинами може призвести до проблем з кровообігом).
 • Хвороба Рейно (Люди, які часто мерзнуть в верхні та нижні кінцівки, можуть мати хворобу Рейно. Ця хвороба призводить до звуження дрібних артерій у пальцях ваших рук і ніг. Звужені артерії мають меншу здатність транспортувати кров по вашому тілу, тому ви можете відчувати симптоми порушення кровообігу. Найчастіше вони виникають, коли ви перебуваєте в умовах низької температури або стресу).
 • передопераційна підготовка (з метою виключення можливих джерел тромбоемболії легеневої артерії під час операції і в післяопераційному періоді)
 • підозра на судинний характер ураження у пацієнтів без чіткої клінічної симптоматики

Підготовка та проведення УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок у Вінниці

Як правило, підготовка до УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок, у медичному центрі ВінАльфа-Мед у Вінниці, не потрібна. Однак, якщо Ви палите, Ваш лікар може попросити Вас утриматись від паління за декілька годин до обстеження. Так як паління викликає звуження кровоносних судин, що може вплинути на достовірність результатів обстеження. Вас також можуть попросити не вживати каву, як мінімум за 2 години до обстеження.

Ваш лікуючий лікар може надати Вам додаткові поради щодо підготовки до обстеження залежно від стану вашого здоров’я.

Протипоказом до проведення УЗД судин верхніх та нижніх кінцівок є порушення цілісності шкірних покривів (рани, опіки тощо). Крім того, існують фактори, які можуть завадити проведенню УЗ-обстеження судин верхніх та нижніх кінцівок. До них відносяться:

 • паління за 1 годину і менше до обстеження;
 • важка ступінь ожиріння;
 • аритмії;
 • патології серцево-судинної системи.

В таких випадках обстеження доведеться пройти повторно.

Порядок проведення процедури:
Проведення УЗД артерій верхніх та нижніх кінцівок, у медичному центрі ВінАльфа-Мед у ВінниціДля обстеження потрібно достатньо оголити обстежувану ділянку та нанести на неї спеціальний гель. Дослідження виконують за допомогою лінійного датчика, який забезпечує генерацію та поглинання звукових хвиль. Пройшовши через шкіру та м‘які тканини кінцівки, звукові хвилі досягають кровоносної судини і відбиваються від клітин крові, що рухаються по даній судині. Найчастіше дослідження кровотоку в пульсуючих судинах супроводжується специфічними звуками, які генеруються апаратом і слугують додатковим якісним методом оцінки кровоплину для лікаря. Іноді, до або після обстеження Вам можуть запропонувати виміряти тиск в досліджуваній та протилежній кінцівках.

Які показники оцінюють при УЗД-обстеженні судин верхніх та нижніх кінцівок?

В ході комплексного обстеження з’являється можливість більш детально оцінити стан судин кінцівок:

 • їх форму і розмір;
 • розташування;
 • наявність венозного рефлюксу;
 • прохідність;
 • стан стінок;
 • розгалуженість;
 • наявність тромбів, їх розміри;
 • параметри кровотоку.

При наявності порушень пацієнт направляється до судинного хірурга. Після розшифровки результатів діагностики той вибирає найбільш підходящу тактику лікування.

Захворювання, які можна виявити за допомогою УЗД артерій і вен ніг проведеного у нашому медичному центрі

УЗД судин кінцівок дозволяє діагностувати такі хвороби вен і артерій у Вінниці:

 1. Облітеруючий ендартеріїт, при підтвердженні діагнозу потрібне термінове лікування.
 2. Облітеруючий атеросклероз, проводиться оцінка утворення   атеросклеротичних бляшок, ступінь їх розвитку, а також вплив наявних утворень на кровотік.
 3. Аневризми судин виникають при патологічному розтягуванні стінки судини, що призвела до її витончення. Оцінюється ризик розриву зміненої судини при навантаженні і необхідність оперативного втручання.
 4. Варикозне розширення вен ніг. Сприяє розвитку хвороби сидячий спосіб життя і надмірна вага тіла. Переповнення судинної мережі призводить до розширення вен, а в подальшому до утворення тромбів, які становлять небезпеку для життя в разі відриву.
 5. Венозна недостатність ніг, визначається неповним спадання вени, в фазу скорочення частина крові закидається назад, що призводить до скупчення крові в порожнині вени і розтягування судинної стінки. Надалі це виражається в недостатності харчування тканин нижніх кінцівок.
 6. Тромбоз – ускладнення варикозної хвороби, при виявленні тромбу оцінюється його локалізація, ступінь заповнення судини, молодий чи старий тромб і ризик її відриву.

Записатись на УЗД судин можна у ВінАльфа-Мед за телефонами, вказаними на сайті або через онлайн-форму.