м. Вінниця, вул.Театральна, 2

Запис в будь-який з філіалів:

Рентген кісток у Вінниці

Зробити рентген кісток (готовий знімок)Рентгенографія кісток і суглобів широко застосовується в ортопедії і травматології. Незважаючи на різноманіття інших методів дослідження (УЗД, МРТ та ін.), Саме рентгенівський знімок залишається провідним методом визначення травм опорно-рухового апарату. Без нього немислима швидка діагностика закритих і відкритих переломів, тріщин, підвивихів, вивихів, пошкоджень зв’язкового апарату. Рентгенографія проводиться і після репозиції, тобто стабілізації перелому.

Рентген кісток і суглобів є одним з провідних методів діагностики порушень кістково-суглобового апарату. Дослідження допомагає поставити діагноз, провести диференціальну діагностику, виявити ускладнення або вторинні прояви захворювань інших органів і систем, визначитися з тактикою оперативного або консервативного лікування і проконтролювати його успішність.

Рентгенографія кістково-суглобової системи можна пройти в центрі “ВінАльфа-Мед” за допомогою сучасного рентгенодіагностичного обладнання, з мінімальним променевим навантаженням.

Вид рентгенологічного дослідження кісток і суглобів вибирається залежно від клінічних симптомів і діагностичних потреб і може включати ізольоване дослідження одного суглоба або однієї кістки:

 • Рентген ліктьового, променевого, колінного і кульшового суглобів;
 • Рентген кисті і стопи, пальців;
 • Рентген грудини, ключиці;
 • Рентген кісток тазу;
 • Рентген крижово-клубового зчленування;
 • Рентген трубчастих кісток (стегнової кістки, плечової кістки і т.д.).

Діагностика переломів кісток в клініці “ВінАльфа-Мед” у Вінниці

В першу чергу, рентген кісток і суглобів в центрі “ВінАльфа-Мед” в Вінниці дозволяє проводити діагностику переломів, тріщин кісток, вивиху і підвивиху суглобів, травм зв’язкового апарату. А також захворювань суглобів і кісток, вторинних скелетно-суглобових порушень, професійних змін, відхилень, пов’язаних з порушенням харчування.

Показання до рентгенологічного дослідження суглобів і кісток кінцівок:

 • травматичні ушкодження суглобів і кісток кінцівок (переломи, вивихи, підвивихи)
 • чужорідні тіла в проекції зазначених кісток
 • дегенеративно-дистрофічні зміни (остеохондроз, спондильоз), інфекційні (остеомієліт) і запальні захворювань кісток (артрити і т.п.)
 • оцінка ступеня викривлення відділів хребта
 • вроджена патологія кісток
 • первинні пухлини кісток, а також метастази раку іншої локалізації
 • контрольні дослідження в процесі лікування

Дітям виконують рентгенобстеження при підозрі на патологічні зміни кісток або суглобів без вікових обмежень, якщо є направлення або призначення лікаря.

Вагітним рентген проводять за життєвими показаннями, застосовуючи засоби індивідуального захисту.

Абсолютних протипоказань до дослідження немає.

Рентгенографію кісток і суглобів проводять в наступних випадках:

 • діагностика переломів і вивихів;
 • оцінка загоєння переломів та їх ускладнень;
 • визначення правильності положення кісткових уламків і стабілізації перелому після його консервативного або хірургічного лікування;
 • виявлення сторонніх предметів в м’яких тканинах і кістках;
 • супровід ортопедичних операцій (протезування суглобів, операції на хребті);
 • виявлення змін суглобів і руйнування хрящової тканини (діагностика і стадіювання ревматоїдного артриту, остеоартрозу та інших запальних і дегенеративних захворювань суглобів);
 • виявлення кіст, інфекційних (остіоміеліт), запальних (остеомієліт) і пухлинних змін кісткових структур;
 • діагностика травм, інфекцій, артриту, патологічного розростання кісткової тканини і її змін при різних метаболічних захворюваннях
 • дослідження хребта при сколіотичних, кіфотичних деформаціях з визначенням ступеня ураження
 • діагностика патологічних дистрофічних змін у хребті (остеохондроз, остеохондропатії)
 • виявлений аплазії, атрофії, гіперплазії, остеопорозу, екзостозу, інших аномалій і дефектів кісток.

Процедура проводиться звичайним способом. У разі, якщо у пацієнта є показання, діагност може провести функціональні дослідження суглобів та визначити їх здатність до згинання / розгинання. При проведенні дослідження кісток і суглобів нижніх кінцівок використовують статичне навантаження, яка дозволяє виявити ряд важливих діагностичних даних.

Рентген кісток рук та ніг у Вінниці

Рентген рукРентген кісток ніг і рук у Вінниці в середньому займає не більше п’яти – десяти хвилин і не вимагає використання знеболюючих засобів, оскільки є абсолютно безболісною і безпечною процедурою.

Найчастіше досліджують трубчасті кістки. Для отримання якісних знімків використовують дві перпендикулярні проекції. Головна умова для пацієнта – зберігати нерухомість під час проведення зйомки. Процедура передбачає наступне:

 • Досліджувану кінцівку потрібно звільнити від одягу і будь-яких металевих предметів;
 • Кінцівку розташовують по центру рентгенівської касети і направляють на неї промінь під відповідним кутом;
 • Рентгенлаборант проводить зйомку таким чином, щоб суміжні суглоби також було добре видно. Такий підхід дозволяє якісно візуалізувати всю кістку і бути впевненим в тому, що прилеглі суглоби і кістки не мають пошкоджень.

У разі, якщо потрібно провести функціональне обстеження, пацієнта просять зігнути / розігнути суглоб досліджуваної області або забезпечити навантаження на кінцівку, що досліджується.

Запорука успішного обстеження – сучасний апарат, досвід лікаря, який робить і розшифровує знімок, а також правильне виконання вказівок лікаря самим пацієнтом.

В центрі “ВінАльфа-Мед” в Вінниці знімок робиться протягом 2 секунд, і після експозиції з’являється на моніторі комп’ютера і готовий до аналізу.

Висновки можна отримати протягом 15 хвилин не тільки в паперовому вигляді, а й запис зображення на CD-диск, візуалізація на сучасній термоплівці.

Одночасно знімок надходить на монітор лікаря рентгенолога, який проводить ретельну діагностику зображення і виконує опис і висновок, який через 30 хвилин надається клієнтові в електронному, паперовому вигляді.

Стопа. Виконується знімок в кількох проекціях. За результатами обстеження лікар складає точне уявлення про всі кістково-суглобові утворення стоп. Метод дозволяє виявити травми, дегенеративні зміни, діагностувати деформації, плоскостопість, шпори п’ят, синовіти і ін.

Гомілковостопний суглоб. Цей суглоб витримує величезні навантаження, тому схильний до захворювань. Найбільш частими патологіями виступають травми, артроз, запальні захворювання суглоба і суглобової сумки. Для постановки діагнозу знімок виконується в трьох проекціях.

Колінний суглоб. Частим приводом до дослідження виступають травми: розрив меніска, вивих, перелом виростків. Також за допомогою рентгенівського знімка лікар може діагностувати артроз, артрит, крововиливи в суглоб і інші захворювання. Така діагностика дає можливість обстежити і суглоб, і частину малогомілкової, великогомілкової, а також стегнової кістки.

Ліктьовий суглоб. Травми цього суглоба відбуваються досить часто, особливо вони поширені у спортсменів. Можуть виникати переломи плеча, променевих кісток, відростків ліктьової кістки, вивихи кісток передпліччя. Нерідко зустрічаються випадки бурситу – запалення синовіальної сумки.

Рентген кульшового суглобу на обладнанні Вінницького центру ВінАльфа-МедКульшовий суглоб. Рентген дозволяє діагностувати артрит, некроз голівки стегна, перелом шийки, пухлини, зміни структури тканин, коксартроз і ін. Рентген суглобів відрізняється доступною ціною. Це один з небагатьох видів рентгенографії, який вимагає підготовки: щоб підвищити точність знімка і виключити зайві затемнення, перед дослідженням необхідно спорожнити кишечник.

Зробити це можна природним шляхом, за допомогою проносного препарату або клізми. При виборі методу краще порадитися з лікарем. Також по можливості краще відмовитися від продуктів, що підвищують газоутворення, за 2-3 дня до процедури. Такі заходи підготовки будуть потрібні і при плануванні проведення рентгена кісток таза.

Плечовий суглоб. Рентгенівський знімок може знадобитися при підозрі на плечолопатковий періартрит, а також при пухлинах, запальних і дегенеративних процесах, переломах та вивихах. Знімок дозволяє також візуалізувати ключицю і лопатку.

Рентген лівої кисті на обладнанні Вінницького центру ВінАльфа-Мед

Зробити рентген суглобів і кісток можна в медичному центрі ВінАльфа-мед. Для запису телефонуйте за номерами, вказаними на сайті або відправляйте заявку через форму.

Записатися на прийом


або
ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Увійти