Профілактика втоми очей від комп’ютера

ustalost-glazМедики радять три шляхи профілактики втоми очей від комп’ютера: дотримання гігієни праці, наближення зображення на моніторі до природного, а також загальне поліпшення стану системи зору. Зокрема слід уникати надмірного освітлення екрану зовнішнім світлом. Не забувати стирати пил з екрана. Для загального освітлення використовувати люмінесцентні лампи, а лампами розжарювання висвітлювати тільки документи, книги, клавіатуру.

За результатами досліджень американських офтальмологів, на зорову працездатність навіть впливає колір корпусу монітора. Найоптимальніший колір корпусу — бежевий.

Щоб зображення на екрані було щадним для очей, фахівці радять використовувати шрифти розміру 0,46 — 1,75 см, при відстані до екрану 50 см. Художні шрифти та малюнки швидше стомлюють очі. Вже визначили, що найкращими для сприйняття є шрифти Arial і Verdana.

Варто звернути увагу і на найбільш вдалі поєднання кольору об’єкта і фону. В умовах одночасної роботи з зображенням на екрані і документами на білому папері найдоцільніше використовувати білий екран з чорними символами. Якщо ви працюєте з кольоровими об’єктами на папері, колір екрана повинен бути в зелено-блакитній частині спектру, а якщо працюєте тільки з екраном, то краще використовувати блакитний фон і чорні символи.

Медики радять працювати на відстані 40 — 60 см від екрана, при цьому його верхній край повинен бути розташований на рівні очей або трохи нижче, щоб забезпечити погляд на нього зверху вниз — так очі менше напружуються. До того ж, краще використовувати плоскі монітори, які не спотворюють зображення.

Пам’ятайте: черговість періодів зорового навантаження і відпочинку повинна бути в співвідношенні 3:1. Через кожних 45 хв. роботи потрібно робити 15-хвилинну перерву і гімнастику для очей з масажем. Якщо ж все-таки виникає потреба в застосуванні очних крапель, то їх краще вибирати з класу зволожувачів, які не пересушують слизову оболонку ока і не викликають звикання.

Розроблено спеціальні комп’ютерні програми, що допомагають зняти зорову втому, наприклад, Eyes Keeper, Anti-eye Strain Вони складаються з комплексу рухових вправ і візуальних тренінгів. Програми запускаються на комп’ютері через певні проміжки часу.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *