Гіпертонія, що це таке?

gipertoniyaГіпертонія — захворювання, що характеризується підвищеним артеріальним тиском, що викликається напругою стінок дрібних артерій. Як наслідок — зменшення їх просвіту, що неодмінно призводить до руху крові по судинах. Попередниками гіпертонічних патологій є зміни, пов’язані з роботою центральної нервової системи. Це може бути і нервове перенапруження, і стреси, рідше — неправильне харчування, малорухливий спосіб життя. Захворювання має масовий характер і дуже поширене серед жителів планети. Статистика свідчить про те, що кожен четвертий страждає від підвищеного артеріального тиску, але до лікаря звертається лише третину.

Динаміка розвитку гіпертонії може бути млявою. Спершу з’являються такі симптоми, як головний біль, прискорене серцебиття, перепади тиску, однак практично ні у кого вони не викликають серйозних побоювань. Потурання в кінцевому підсумку призводить до більш явним проявам хвороби: оніміння кінцівок, швидкої стомлюваності, поганому сну. Якщо хвороба набуває хронічного, запущений характер, відбуваються склеротичні зміни в судинах. На цій стадії вона може тривати не один і навіть не п’ять років. За підсумком — розвиток серцевої недостатності, порушення кровообігу мозку. Гіпертонікам необхідно дуже ретельно стежити за своїм психічним здоров’ям, не допускати переживань, стежити за режимом сну і відпочинку. Іноді лікарем можуть призначатися заспокійливі препарати, засоби для пониження кров’яного тиску.

При наявності гіпертонії у пацієнта у віці, вона може періодично загострюватися, адже відбувається втрата гнучкості й еластичності артерій.

На сьогоднішній день хвороба дуже легко діагностується, а запорукою успішного лікування є уважне ставлення до власного здоров’я. Якщо явні симптоми не спостерігаються, це зовсім не означає, що артеріальний тиск у нормі. Якщо ж вони явні, то необхідно зазначити, за яких з них рівень тиску досягає максимальних показників, адже проявлятися у всіх вони можуть по-різному, в різною інтенсивністю та періодичністю.

У період курсу лікування гіпертонії, необхідно точно дотримуватися всіх рекомендації лікаря, приймати ліки вчасно і систематично. Тільки постійний контроль над власним артеріальним тиском принесе позитивні результати. Ні в якому разі не можна переривати лікування, якщо вам здалося, що стан нормалізувався. Халатність нерідко призводить до розвитку гіпертонічного кризу — стану, при якому тиск буквально «зашкалює». Серед можливих ускладнень — інсульт, напади стенокардії, інфаркт, недостатність кровообігу.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *